Karen Stoffer liderką Full Throttle Pro Stock Motorcycle – film

Myślisz, że po czterdziestce, należy zwolnić, nic bardziej mylnego! Poznajcie zawodniczkę wyścigów motocyklowych - Karen Stoffer.

fot. materiały prasowe

Karen Sroffer to niepozorna 47-latka, ścigająca się na zabójczo szybkich motocyklach. Razem ze swoim zespołem GEICO Suzuki wywalczyła cenne punkty podczas ostatnich zawodów NHRA Super Nationals na Old Bridge Township Raceway Park. W finałowym przejeździe brakowało jej jedynie 0.0002 sekundy do zgarnięcia zwycięstwa; zaciętą walkę o najwyższy stopień podium stoczyła z Mattem Smith.

Jak podkreśla Karen, znalazła się tam, gdzie chciała być. Płynna jazda umożliwiła jej walkę o finał oraz zdobycie cennych punktów, nie zamierza więc narzekać na wynik zawodów. Obecnie Karen jest liderką klasyfikacji, mając przewagę 43 punktów nad kolejnym zawodnikiem – Andrew Hines’em.

fot. materiały prasowe

Trzymamy kciuki za Stoffer ponieważ już w ten weekend, czekają ją kolejne zmagania na torze.

O poprzednim starcie Karen pisałyśmy wcześniej tutaj.

Najnowsze

Nastolatek za kierownicą

Jesteś rodzicem nastolatka? Amerykańska organizacja AAA (American Automobile Association) przygotowała  kilka wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo twojego dziecka za kierownicą.

fot. Renault

Stowarzyszenie przestudiowało wypadki z udziałem młodych kierowców w latach 2005 – 2009 w okresie letnim. Badania te wykazały, że w czasie wakacji na amerykańskich drogach, miesięcznie ginęło 422 nastolatków. Dla porównania w innych miesiącach roku, liczba ta nie przekraczała 363 osób. AAA sugeruje rodzicom:

– Ogranicz jazdy oraz zbędne podróże – nastoletni kierowcy są trzykrotnie bardziej narażeni na śmiertelny wypadek, niż inne kategorie wiekowe. Ryzyko to jest największe w pierwszym roku prowadzenia samochodu.

– Szkolenia – w ramach aktywnego spędzania czasu, wybierz się z dzieckiem na jazdy doszkalające, zapisz je na dodatkowy kurs. Dzięki temu zdobędzie nowe doświadczenie (zapraszamy do Kobiecej Szkoły Jazdy – więcej informacji tutaj).

– Limit pasażerów – statystyki wypadków z udziałem młodych kierowców rosną wraz ze wzrostem młodych pasażerów poruszających się jednym samochodem. Pięć razy częściej dochodzi do wypadków, gdy w pojeździe są inne młode osoby, niż gdy autem porusza się tylko kierowca.

– Ogranicz jazdy w nocy – połowa wypadków ma miejsce między 21:00 – 24:00 w nocy.

Najnowsze

Kobieta podbija wyścigi na ¼ mili

Pisk opon, ryk silników, zawrotne prędkości. Poznajcie świat, pewnej niepozornej, lecz wyjatkowo urodziwej blondynki, która w ostatnim wyścigu osiągnęła prędkość blisko 400 km/h!

Leah Pruett-Leduc
fot. z archiwum zawodniczki

Leah Pruett-Leduc zakwalifikowała się po raz pierwszy do wyścigu Pro Mod, czyli wyścigów samochodów na ¼ mili. Wygrała rundę, po czym rozbiła samochód. I gdy wydawało sie, że to już koniec jej startów, ona nie poddała się. Zmobilizowała mechaników i kilka godzin później już wskoczyła do auta. 

Wszystko to odbyło się w pierwszy weekend jej zmagań w Roadrage.com Camaro na Get Screened America Pro Mod Series. Jak mówi sama zawodniczka:
– To był weekend przeznaczony, na aklimatyzację. Wiele się nauczyłam i zawiązałam więzi z moim zespołem.

Pruett-Leduc osiągnęła czas 6.040 sekundy i prędkość 395 km/h.

Pierwszy wyścig za nią, jak sama przyznaje, teraz przyjdzie czas na prawdziwą rywalizację. Następne zawody w weekend 17-19 lipca na torze Bristol Dragway w Ford NHRA Thunder Valley Nationals.

Trzymamy kciuki za tę piekielnie szybką zawodniczkę! 

fot. z archiwum zawodniczki

Najnowsze

7 powodów dlaczego kobiety robią prawo jazdy na motocykl

Z roku na rok przybywa motocyklistek. Aby tego dowieść wcale nie trzeba sprawdzać statystyk, wystarczy spojrzeć na polskie drogi i przyjrzeć się motocyklistom, którzy nas mijają.  Czym kierują się kobiety, które jeżdżą jednośladami?

Widok długich włosów wystających z pod kasku oraz damska sylwetka na motocyklu, przestają dziwić innych uczestników ruchu.
fot. BMW

Jedne z najczęstszych powodów to:

1. Jazda jednośladem jest po prostu fajna – to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, bez względu na to, czy będzie to wycieczka autostradą, dynamiczna jazda po torze, czy może zmagania w terenie. Większość kobiet przyznaje, że poczucie wolności, jakie przynosi motocykl jest nie do przecenienia. Jedynie latanie może równać się z emocjami, jakie towarzyszą, gdy pokonujemy kolejne kilometry motocyklem.

2. Być trendy – kiedyś James Dean, Steven McQueen, dziś Brat Pitt, Shia Labeouf, Angelina Joli czy Pink. Jazda motocyklem daje poczucie przynależności do wyjątkowego grona, a także sprawia, że część z nas czuje się „trendy” – to jest modne!

3. Dosyć jazdy jako „plecaczek” – duża grupa kobiet decyduje się spróbować swoich sił za sterami motocykla po tym, jak jeździły za plecami swojego partnera. Te panie ewidentnie złapały bakcyla jednośladowego, kochają motocykle i są gotowe same poprowadzić tę maszynę.

4. Namowy partnera / męża – wiele dziewczyn decyduje się zrobić prawo jazdy po namowach swoich partnerów; pytanie czy jest to ich własna decyzja, czy może idealny pretekst dla drugiej połówki, aby zmienić motocykl (stary dostanie żona lub partnerka, a nowy kupi sobie on ;-).

5. Tradycja rodzinna – jazda motocyklem staje się powoli zwyczajem rodzinnym, ponieważ Polacy spędzają tak wolny czas w gronie najbliższych. Nie długo trzeba czekać na podłapanie motobakcyla po rodzicach przez dzieci.

fot. Motocaina.pl

6. Powrót do pasji – sporo pań miało okazję kiedyś jeździć Simsonami, Rometami, lecz z powodów finansowych, a czasem także prywatnych (powiększająca się rodzina) nie mogły sobie pozwolić na to hobby. Po długiej przerwie postanawiają dać sobie drugą szansę. Czasami okazuje się to lepsze, niż dawka najlepszego kremu wygładzającego. Bo co nas bardziej odmłodzi, jak wiatr we włosach, extra nowe ciuchy na motocykl i aktywne spędzanie czasu?

7. Oszczędność i wygoda – dużo łatwiej jest utrzymać motocykl, niż samochód, mniejsze są koszty jego eksploatacji. Dzięki jednośladowi szybciej da się dojechać do pracy w zatłoczonych miastach. Wybór motocykla przez panie, zaczyna być czysto ekonomiczną decyzją.

 

Najnowsze

Dobry wyścig Gosi Rdest we Włoszech

Liderka Kartingowych Mistrzostw Polski w klasie KF2 Gosia Rdest wystartowała w jednej z najbardziej prestiżowych serii kartingowych na świecie - WSK. Tor w Sienie (Włochy), gdzie odbyły się zawody, okazał się bardzo przychylny dla Polki.

Małgosia Rdest
fot. Piotr Furman

Mimo zmiennej pogody, która utrudniała jazdę zawodnikom, dla Gosi weekend okazał się udany. Liczna klasa KF2 została podzielona na 4 grupy, które ścigały się ze sobą na przemian o wejście do finału. Gosia w  kwalifikacjach uzyskała 7 czas. Pierwszy wyścig ukończyła na 5 pozycji, drugi na 14., a trzeci po wycieczce z asfaltu „w zielone” na 15.

W rezultacie do przedfinału wystartowała z 11 lini, a wyścig ukończyła na 15 miejscu. Finał i start chociaż już z 8 lini, nie okazał się zbyt szczęśliwy, ponieważ po małej przygodzie ukończyła dopiero na 22 miejscu. Goniąc resztę stawki zrobiła 2 czas okrążenia.

– Biorąc pod uwagę doświadczenie i umiejętności przeciwników muszę przyznać, że na chwilę obecną ten wynik też mnie satysfakcjonuje. Ostatecznie znalazłam się na 42 miejscu pośród 65 finalistów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki oraz jak zwykle Kornelowi za przygotowanie sprzętu.

Najnowsze