Karen Stoffer prowadzi w motocyklowej klasie Pro Stock

Karen Stoffer (GEICO Suzuki) po raz drugi w tym roku zajęła drugie miejsce podczas 31. Summit Racing Equipment NHRA. Tym samym uzyskała odpowiednią liczbę punktów, aby objąć prowadzenie w klasyfikacji.

Karen Stoffer
fot. z archiwum zawodniczki

– Jeśli chodzi o motocykl, to nie były to jego najlepsze dni. Jednak dzięki mojemu teamowi udało się pokonać wiele problemów, co ostatecznie pozwoliło mi na uzyskanie dobrego wyniku. Jak do tej pory wiele zainwestowaliśmy w rozwój naszego zespołu dlatego chcemy iść po zwycięstwo – powiedziała Stoffer .

Podczas inauguracyjnego startu Karen urwała przełącznik zmiany biegów tzw.air shifter. Mimo to udało jej się zakończyć przejazd w nieco ponad 16 sekund.

– Nie tak wyobrażałam sobie swój start, ale dało mi to poczucie, że mimo przeciwności losu dalej jest szansa, żeby zawalczyć o najlepsze pozycje.

Pierwsza runda należała już do Karen, która pokonała Mike’a Berry. Następnie w półfinale również udało jej się osiągnąć lepszy czas od Jima Underdahl.

W finale Stoffer przegrała o 0,046 sekundy z LE Tonglet. Drugie miejsce pozwoliło jej jednak na zdobycie odpowiedniej liczby punktów, aby wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

– Zespół dopingował mnie naprawdę dobrze, poza tym pokonaliśmy wszelkie przeciwności. To był wielki dzień dla nas wszystkich zgromadzonych w boksie Suzuki GEICO.

Stoffer prowadzi w klasyfikacji 15. punktami nad Andrew Hinesem

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze