Kalendarze Porsche

Już są! Od połowy października Porsche oferuje kilka rodzajów kalendarzy i terminarzy, które - jak co roku - wydane są wyjątkowo ekskluzywnej formie. Na rok 2010 r. przewidziano w nich promocję głównie modelu Panamera, muzeum Porsche oraz podkreślanie niebanalnego designu i historii marki.

fot. Porsche

Oficjalny kalendarz Porsche to konieczność dla jakiegokolwiek kierowcy samochodu z Zuffenhausen. Pod mottem „Perspektywa Kierowcy „, wydano kilka rodzajów terminarzy, z których każdy jest wyjątkowo ekskluzywnie wydany.

Jeden z nich traktuje głównie o modelu Panamera (zdjęcia między datami, symbole) kosztuje 35 euro, a został stworzony specjalnie przez projektantów Centrum Porsche w Weissach. Są także kalendarze ścienne sprzedawane z CD-ROM, który zawiera wygaszacz ekranu i film krótkometrażowy (dostępny w ograniczonym nakładzie 4,000 kopii, kosztuje 57 euro).

Historyczny kalendarz z kolei nosi tytuł „Jedyny w swoim rodzaju” i dostarcza doznań wizyalnych wielbicielom pojazdów zabytkowych. Ten unikalny terminarz dostępny będzie dopiero od 31 grudzień 2010 jak (35 euro).

Jest też kalendarz traktujący o Porsche Museum Zuffenhausen prezentujący kamienie milowe marki – jest schludnie wydaną pozycją w formie pamiętnika ze spiralnym wiązaniem (38 euro).

Kalendarze można zamówić na stronie Porsche.

 

Najnowsze

Darmowa wycena auta i motocykla

Chcesz sprzedać sprzedać po sezonie swój motocykl, a może skorzystać z wyprzedaży w salonach samochodowych kupując nowe auto, jednocześnie wyzbywając się starego? Nie wiesz ile wziąć pieniędzy za swój pojazd? Są miejsca, gdzie wyceny dokonasz za darmo.

Czasem trudno się rozstać z długo użytkowanym pojazdem…
fot. Motocaina

Rzadko kto na bieżąco śledzi ceny konkretnych modeli samochodów czy motocykli. Dopiero jak dochodzi do chęci sprzedaży zastanawiamy się, ile powinnyśmy wziąć za swój pojazd. Ale skąd czerpać wiedzę?

Pierwszym krokiem, jeśli chcemy poznać wartość naszej maszyny, są wszelkie serwisy ogłoszeniowe w internecie, lub gazety dedykowane anonsom typu kupię / sprzedam. Oczywiście należy zwracać uwagę na stan auta (czy powypadkowy, który właściciel, jak serwisowany, czy garażowany itp.), jak również wersję wyposażenia, czy ewentualne inwestycje, jakie poczynił dotychczasowy użytkownik by np. zindywiualizować własne dwa, lub cztery koła.

Gdy chcemy jednak szybko poznać średnie ceny, jakie można uzyskać sprzedając konkrenty pojazd, warto zajrzeć na stronę Eurotax Glass, wpisać w wyszukiwarkę markę i model i uzyskujemy informację o przeciętnej kwocie jaką otrzymuje obecnie właściciel maszyny za określony rocznik (aby sprawdzić kliknij tu). Podobnie ma się sprawa z wyceną jednośladów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: darmowa wycena motocykli i wyskoczą pozycje, które są warte uwagi.

Najnowsze

Darmowa wycena samochodu

Chcesz skorzystać z wyprzedaży w salonach samochodowych kupując nowe auto, jednocześnie wyzbywając się starego? Albo poprostu kupić używany, ale gwarantujący jazdę przez całą zimę samochód? Nie wiesz ile wziąć pieniędzy za swój pojazd? Są miejsca, gdzie wyceny dokonasz za darmo.

Czasem trudno się rozstać z długo użytkowanym pojazdem…
fot. Motocaina

Rzadko kto na bieżąco śledzi ceny konkretnych modeli samochodów. Dopiero jak dochodzi do chęci sprzedaży zastanawiamy się, ile powinnyśmy wziąć za swój pojazd. Ale skąd czerpać wiedzę?

Pierwszym krokiem, jeśli chcemy poznać wartość naszej maszyny, są wszelkie serwisy ogłoszeniowe w internecie, lub gazety dedykowane anonsom typu kupię / sprzedam. Oczywiście należy zwracać uwagę na stan auta (czy powypadkowy, który właściciel, jak serwisowany, czy garażowany itp.), jak również wersję wyposażenia, czy ewentualne inwestycje, jakie poczynił dotychczasowy użytkownik by np. zindywiualizować własne cztery koła.

Gdy chcemy jednak szybko poznać średnie ceny, jakie można uzyskać sprzedając konkrenty pojazd, warto zajrzeć na stronę Eurotax Glass, wpisać w wyszukiwarkę markę i model i uzyskujemy informację o przeciętnej kwocie jaką otrzymuje obecnie właściciel maszyny za określony rocznik (aby sprawdzić kliknij tu).

Najnowsze

Darmowa wycena motocykla

Chcesz sprzedać sprzedać po sezonie swój motocykl, a może skorzystać z wyprzedaży w salonie kupując nowy jednoślad, jednocześnie wyzbywając się starego? Nie wiesz ile wziąć pieniędzy za swoje dwa koła? Są miejsca, gdzie wyceny dokonasz za darmo.

Czasem aż głowa boli, jak mamy się rozstać ze swoim ukochanym jednośladem…
fot. Motocaina

Rzadko kto na bieżąco śledzi ceny konkretnych modeli  motocykli. Dopiero jak dochodzi do chęci sprzedaży zastanawiamy się, ile powinnyśmy wziąć za swój pojazd. Ale skąd czerpać wiedzę?

Pierwszym krokiem, jeśli chcemy poznać wartość naszej maszyny, są wszelkie serwisy ogłoszeniowe w internecie, lub gazety dedykowane anonsom typu kupię / sprzedam. Oczywiście należy zwracać uwagę na stan motocykla (czy powypadkowy, który właściciel, jak serwisowany, czy garażowany itp.), ewentualne inwestycje, jakie poczynił dotychczasowy użytkownik by np. zindywiualizować własne dwa koła.

Gdy chcemy jednak szybko poznać średnie ceny, jakie można uzyskać sprzedając konkrenty pojazd, warto wpisać w wyszukiwarkę markę i model i uzyskujemy informację o przeciętnej kwocie jaką otrzymuje obecnie właściciel maszyny za określony rocznik. Wpisz w google: darmowa wycena motocykli i wyskoczą pozycje, które są warte uwagi.

Najnowsze

Zabezpiecz opony i felgi

Wraz z pluchą myślimy o zmianie kół z letnich na zimowe. Przyjeżdżamy do wulkanizacji i nasze dotychczasowe ogumienie wrzucane jest bezwiednie w foliowy worek, a potem ląduje w garażach i piwnicach, by zimować do wiosny. Dowiedz się jak dbać o opony, byś mogła na nich jeździć kilka sezonów.

fot. Motocaina

Jak wynika z ubiegłorocznego badania MotoFinance Track realizowanego przez TNS OBOP, 55 % polskich kierowców sezonowo wymienia opony z letnich na zimowe na jesieni i odwrotnie z zimowych na letnie, gdy nastanie wiosna. Większość z nich, bo aż 80% ściągnięte ogumienie przechowuje samemu w domu, garażu lub strychu. Jako, że 2/3 badanych – 66% deklaruje, że jeździ na komplecie ogumienia 3 lub więcej sezonów, warto pochylić się nad tematem odpowiedniego zakonserwowania opon na czas, kiedy leżą schowane w workach w pomieszczeniach gospodarczych. Czynności związane z zapewnieniem optymalnych warunków i czystości zajmują nie więcej niż 15 minut, a zdecydowanie wydłużają żywotność ogumienia. 

Po pierwsze, jesień jest porą deszczową, więc zmieniając ogumienie przy takiej aurze bezwzględnie należy pamiętać, że ściągnięte koła letnie zapewne będą namoknięte. W warsztatach i serwisach, opony zostają zapakowane w plastikowe worki, aby po wymianie nie pobrudzić klientowi tapicerki lub bagażnika pozostałościami kurzu czy błota.

Woda, która pozostaje na oponach może mieć destrukcyjny wpływ na żywotność opony. Miejscowe spróchnienia i małe pęknięcia, które będą przez całą zimę znajdować się w wilgotnych warunkach powiększą się powodując całkowite uszkodzenie ogumienia. Woda dostając się w lekko uszkodzone zewnętrzne struktury opony przerywa połączenia pomiędzy cząsteczkami kauczuku, a w konsekwencji może doprowadzić do miejscowego rozerwania scalonej powierzchni. Powiększające się stale pęknięcie rozszerza się, docierając do stalowej plecionki, która znajduje się w wewnętrznej części opony, powodując korodowanie. Taka opona nie tylko nie nadaje się już do użytku, ale przede wszystkim stanowi poważne niebezpieczeństwo podczas użytkowania. Nie trzeba przecież wymieniać skutków pęknięcia opony przy prędkości np. 100 km/h.

Szkoda by było, gdyby nasze drogocenne felgi zmarniały przez zimę. Warto o nie zadbać. Na zdjęciu najnowszy wzór felg nadwornego tunera BMW – Ac Schitzer – do BMW X1
fot. AC Schnitzer

Woda także powoduje korozję felg. Na stalowych, co oczywiste w wilgotnych warunkach z czasem pojawi się rdza. Natomiast na aluminiowych felgach, jeżeli mają miejscowe spęknięcia, powstaną pęcherze, które będą szpecić obręcze. 

Aby zatem przedłużyć żywotność opon i felg należy je przed zimowym przechowywaniem odpowiednio zabezpieczyć. O konieczności dokładnego wysuszenia już opowiedzieliśmy. Jednak, żeby cały proces konserwacji był odpowiednio przeprowadzony, najlepiej użyć dostępnych środków do pielęgnacji kół. W każdym supermarkecie czy sklepie motoryzacyjnym znaleźć można dedykowane produkty do felg i ogumienia. Sposób ich użycia jest bardzo łatwy, a takie zabezpieczenie zagwarantuje ochronę na zimę i przedłużenie żywotności całych kół. Warto skorzystać!

Najnowsze