„Kac-kostium” dla nieświadomych kierowców

Jazda samochodem na "podwójnym gazie" stwarza ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jednak warto wiedzieć, że osoby jeżdżące na kacu są równie niebezpieczne. Ford przygotował specjalny kostium, który uświadomi to kierowcom.

Mało kierowców ma świadomość, że po długiej i mocno zakrapianej imprezie nie wystarczy się wyspać, żeby powrócić do pełnej sprawności. Bardzo często po wyparowaniu alkoholu z krwi możemy być na kacu, przez co nie łamiemy prawa, ale przez stan naszego organizmu możemy się wpędzić w tarapaty.

Specjaliści od wielu lat apelują, że jazda na kacu jest prawie tak samo niebezpieczna jak jazda w stanie upojenia alkoholowego. Dlatego naukowcy pracujący dla Forda opracowali specjalny „kac-kostium”, który pozwoli uświadomić kierowcy, jakie ograniczenia czekają na niego podczas jazdy na kacu.

W skład zestawu wchodzą słuchawki imitujące poczucie migreny, gogle symulujące zawroty i ból głowy. Ford będzie prezentować „kac-kostium” podczas projektu Ford Driving Skills for Life, który jest skierowany do osób w wieku od 18 do 24 lat. Podczas takich prób kierowcy będą mogli nauczyć się panowania nad samochodem, a także właściwej oceny jego gabarytów oraz wpływu prędkości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze