Karolina Chojnacka

Już za trzy lata wszystkie samochody marki DS będą elektryczne

Jeśli chcecie kupić nowy, spalinowy samochód marki DS to lepiej się pospieszcie! Już od 2024 roku, czyli za trzy lata, DS będzie mieć w swojej ofercie wyłącznie elektryki!

Już za trzy lata nie kupisz DS-a, który wymaga tankowania na stacji benzynowej, bo marka przechodzi na elektryczną stronę mocy.  Od 2024 roku DS będzie sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne.

Czy powinno nas to dziwić? Już w zeszłym roku DS zapowiadał, że „niebawem cała gama DS Automobiles będzie całkowicie zelektryfikowana”. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że „niebawem” nastąpi aż tak szybko.

DS Aero Sport Lounge – zapowiedź elektrycznej przyszłości marki

W maju 2020 roku DS pokazał światu koncepcję DS Aero Sport Lounge, w której zaprezentowała nowy kształt samochodu, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności aerodynamicznej ze 100% elektrycznym silnikiem E-Tense. Francuska marka zapowiadała wówczas, że ten model koncepcyjny mógłby odbyć 650-kilometrową podróż bez zatrzymywania się na ładowanie i rozpędzi się do „setki” w czasie zaledwie 2,8 sekundy.

DS Aero Sport Lounge

Czy tak faktycznie będzie wyglądać pierwszy, w 100% elektryczny DS? Dowiemy się już za trzy lata!

Stellantis obniża emisję CO2

Dlaczego DS zdecydował się na zakończenie produkcji samochodów spalinowych? Otóż decyzja ta ma na celu obniżenie średniej emisji CO2 w koncernie Stellantis. Pytanie brzmi, czy ona rzeczywiście zostanie obniżona w sposób zauważalny, bo, jak przyznają sami przedstawiciele marki, wyniki sprzedaży nie są zadowalające.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze