Karolina Chojnacka

DS Automobiles prezentuje ekologiczną kolekcję ubrań, która pochłania CO2

Kolekcja ubrań pochłaniających CO2 jest częścią filozofii DS, „Future Craft”, łączącej francuską wiedzę o „luksusowej ekologii” z innowacyjnymi i trwałymi materiałami.

Francuski producent samochodów, DS Automobiles prezentuje ekologiczną kolekcję ubrań, która pochłania CO2. Pochłaniając dwutlenek węgla z atmosfery, linia odzieży ma podkreślać zaangażowanie DS w dbanie o środowisko i coś, co marka określa jako „ekologiczny luksus”, będący podstawą zelektryfikowanej serii E-TENSE.

DS x EGONlab

Przeczytaj też: DS Automobiles prezentuje wystawę „Inne spojrzenie” i kolekcję ubrań dla kobiet

Kolekcja unisex została stworzona we współpracy z wschodzącą marką modową EGONlab – która pojawiła się w zeszłym roku podczas Paris Fashion Week SPHERE Showroom – i londyńskim studiem projektowym Post Carbon Lab.

Kolekcja składa się z inspirowanej Paryżem kurtki bomberki, trenczu i dwóch t-shirtów, zaprojektowanych wyłącznie dla DS Automobiles przez EGONlab. Elementy garderoby zostały poddane obróbce przez Post Carbon Lab.

DS x EGONlab

Powłoka fotosyntetyczna stworzona przez Post Carbon Lab składa się z warstwy żywych alg na tkaninie odzieży, która pochłania dwutlenek węgla i wydziela tlen. DS Automobiles i projektanci zapewniają, że podczas procesu barwienia i powlekania w ciągu 10 tygodni, kolekcja pochłonęła 1452 g CO2, czyli tyle samo co typowy sześcioletni dąb w ciągu około sześciu miesięcy.

Przeczytaj też: DS Aero Sport Lounge – sztuka podróżowania wg DS Automobiles

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze