DS Aero Sport Lounge – sztuka podróżowania wg DS Automobiles

DS Aero Sport Lounge prezentuje nowy kształt samochodu, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności aerodynamicznej ze 100% elektrycznym silnikiem E-Tense. Jak Wam się podoba taki koncept?

Niebawem cała gama DS Automobiles będzie całkowcie zelektryfikowana. W DS Aero Sport Lounge, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas zdobywania tytułów Formuły E, firma DS Automobiles chce połączyć silniki elektryczne z zasięgiem ponad 650 kilometrów. Akumulator o mocy 110kWh jest wbudowany w podłogę.

Długość tego modelu wynosi 5 metrów, a pochylona linia dachu zmniejsza opór powietrza. Powietrze jest kierowane z grilla na boczne elementy aerodynamiczne, przechodząc przez duże 23-calowe koła. 

DS Aero Sport Lounge

Rewolucja jest dostrzegalna również w kokpicie: ekrany stały się wirtualne. Informacje niezbędne do jazdy wyświetlane są na przedniej szybie z rozszerzoną rzeczywistością. Pomiędzy fotelami znajduje się centralny podłokietnik, który pełni rolę prowadnicy. Odczytuje on, interpretuje i odpowiada na każdy gest ręki. Duże fotele są zbudowane z pianki o wysokiej gęstości i pokryte satynową bawełną. Technika tkaninowa na drzwiach z plecionego trójwarstwowego mikrowłókna posiada wiele przezroczystych pasm, które wpuszczają do kokpitu światło z otoczenia.

DS Aero Sport Lounge

Francuska marka zapowiada, że ten model koncepcyjny mógłby odbyć 650-kilometrową podróż bez zatrzymywania i rozpędzi się do „setki” w czasie zaledwie 2,8 sekundy. Póki co, nie wiadomo, czy ten koncept stanie się samochodem produkowanym seryjnie. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze