Już niedługo The Distinguished Gentleman’s Ride – charytatywny rajd motocyklowy!

Już niedługo The Distinguished Gentleman’s Ride – charytatywny rajd motocyklowy!

05 września 2019
7
już 28 września w Warszawie (29 września w pozostałych miastach) odbędzie się The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR) – charytatywny rajd motocyklowy, mający na celu budowanie świadomości w zakresie potrzeby regularnych badań prostaty i poświęcony tematowi przeciwdziałania fali samobójstw wśród mężczyzn.

Motocykliści i motocyklistki na swoich klasycznych i customowych sprzętach przejadą ulicami ponad 700 miast na całym świecie, by propagować profilaktykę badań w kierunku wykrywania raka prostaty oraz wspierać przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn.

Dodatkową ideą wydarzenia jest to, by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów. W Polsce DGR zostanie zorganizowany w czterech miastach. W sobotę, 28 września, charytatywny rajd odbędzie się w Warszawie, natomiast 29 września, w niedzielę, wydarzenie zaplanowano w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Udział w DGR jest bezpłatny i polega na rejestracji na stronie https://www.gentlemansride.com/.

Uczestnik podając podstawowe dane oraz informację o marce swojego motocykla tworzy tym samym swój profil. Uzyskuje również dostęp do takich informacji, jak trasa przejazdu oraz godzina i miejsce startu.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. W tym roku The Distinguish Gentleman’s Ride odbędzie się już po raz siódmy. DGR z roku na rok rośnie w siłę. W 2018 roku uczestniczyło w nim około 100 tys. motocyklistów, a samo wydarzenie odbyło się w ponad 100 krajach na całym świecie. Przejazd jest poprzedzony dobrowolną zbiórką funduszy na rzecz walki z rakiem prostaty i realizację programów prewencji samobójstw wśród mężczyzn.

Od ubiegłego roku DGR jest globalnie związany ośmioletnią współpracą z fundacją Movember, która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn. Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są przekazywane do regionalnej centrali fundacji. Co roku zwiększa się pula zebranych na szczytny cel pieniędzy – w ubiegłym roku uczestnicy i entuzjaści DGR zebrali ponad 6 mln USD. W tym roku celem jest zbiórka 7 mln USD.

Globalnymi sponsorami wydarzenia są Triumph Motorcycles. Dla uczestników z całego świata z największą ilością zgromadzonych środków przewidzieli oni nagrody. W tym roku nie zabraknie atrakcji dla uczestników DGR Warszawa. Podczas przejazdu motocyklistów ugości Elektrownia Powiśle oraz Targ Śniadaniowy na Żoliborzu. W tym roku pierwszych dwustu przybyłych do Elektrowni Powiśle uczestników, którzy wcześniej dokonali rejestracji, otrzyma prezent od organizatorów.

Niespodzianki przewidziano również za najlepsze stylizacje i dla właścicieli najładniejszych motocykli. Warto pamiętać, że datki na szczytny cel są dobrowolne, a udział w samym wydarzeniu bezpłatny. Najważniejsze jest samo budowanie świadomości problemu, dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału motocyklistów i motocyklistki z Polski.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!