Karolina Chojnacka

Już jutro startuje Poznań Moto Fest! Jakie auta rozpalą wyobraźnię fanów motoryzacji?

Przez dwa dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni bogata ekspozycja, w której znajdzie się ponad 200 wyjątkowych pojazdów, w tym samochody, motocykle i kampery. Już jutro startuje Poznań Moto Fest!

19-20 czerwca 2021 – na ten termin zaplanowano drugą edycję targów Poznań Moto Fest. Teren wokół pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie wypełnią super-samochody oraz liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Fani czterech kółek będą mogli podziwiać zarówno nowoczesne, sportowe auta, jak i klasyczne, zabytkowe modele. Spodziewanych jest ponad 50 super-samochodów oraz pojazdów kolekcjonerskich. Na zwiedzających czekają również nowości zaprezentowane przez czołowych poznańskich dealerów samochodowych oraz auta tuningowe. Miłośnicy jednośladów będą mogli z kolei podziwiać pokazy motocyklowego Stuntu. W programie tegorocznej edycji targów znajdują się m. in. pokazy driftu, symulatory jazdy oraz tor gokartowy. To wszystko uzupełnią liczne atrakcje dla całej rodziny, a także zabawy i aktywności dla najmłodszych.

Poznań Moto Fest – jakie auta rozpalą wyobraźnię fanów motoryzacji? 

Joseph the.collection i jego samochody

Jednym z wystawców podczas Poznań Moto Fest 2021 będzie the.collection. Poznański kolekcjoner samochodów zabierze na Międzynarodowe Targi Poznańskie swoje najlepsze auta. Znając kolekcję popularnego Josepha możemy być pewni, że w jego strefie znajdzie się wiele interesujących i bardzo drogich pojazdów. The.Collection potwierdził już, że zabiera ze sobą wszystkie swoje auta. Wśród nich znajdą się takie modele jak:

 • BAC Mono
 • Ferrari F355 Spider
 • Lamborghini SVJ
 • Lancia Delta HF Integrale
 • McLaren 600lt
 • McLaren 720s
 • Shelby GT500

Już jutro startuje Poznań Moto Fest
Już jutro startuje Poznań Moto Fest, fot. materiały prasowe

Austor ponownie na Poznań Moto Fest

Równie interesującą ekspozycję podczas Poznań Moto Fest zaprezentuje Austor – dealer aut z historią, klasyków, okazów motorsportu, supersamochodów i samochodów luksusowych, czyli wszystkich aut, które przedstawiają wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Absolutną gwiazdą strefy Austor będzie Lincoln Continental. Auto pochodzi z filmu American Gangster, gdzie było ostrzelane. Samochód to prawdziwy autentyk, z certyfikatem potwierdzającym wiarygodność. Oprócz odwiedzając stoisko Austora spotkamy takie modele jak:

 • BAC Mono
 • Volvo p1800
 • Karman Ghia
 • Jaguar e-type
 • Rolls-Royce
 • Citroen 15h six
 • Mustang FastBack Gt

Już jutro startuje Poznań Moto Fest
Już jutro startuje Poznań Moto Fest, fot. materiały prasowe

Podróż w przeszłość motoryzacji z Giełdą Klasyków…

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy klasycznych modeli. Najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż będzie można podziwiać w strefie przygotowanej przez Giełdę Klasyków. Samochody, które zostaną zaprezentowane pochodzą z lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych, a także bardzo ciekawy pojazd już z nowego millenium. W strefie francuskiej motoryzacji pojawią się dwa samochody marki Citroen. Nie zabraknie również kabrioletów, czy Opla Olympia A Coupe z 1968 roku. Amerykański akcent zapewnią sportowy przedstawiciel końca lat 80-tych, grzmiący silnikiem V8 Chevrolet Camaro RS oraz Ford Thunderbird S.C. Perłą w kolekcji Giełdy Klasyków będzie Fiat 130 Coupe.

…i Automobilklubem Wielkopolski

O ekspozycję aut z minionych lat zadba również Automobilklub Wielkopolski, którego samochody gościły niedawno w Muzeum Motoryzacji, zlokalizowanym na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jeśli zatem przegapiliście tą ciekawą ekspozycję, to Poznań Moto Fest jest dobrą okazją, aby nadrobić zaległości. Zarówno jedna, jak i druga strefa to gwarancja niezwykłej podróży w czasie, w którą z przyjemnością wyruszy niejeden fan motoryzacji. Wszystkie klasyki będzie można podziwiać w Pawilonie nr 3.

Już jutro startuje Poznań Moto Fest
Już jutro startuje Poznań Moto Fest, fot. materiały prasowe

Gratka dla fanów tuningu

Odwiedzając Międzynarodowe Targi Poznańskie zobaczycie kilkanaście pojazdów, o których bez wahania można powiedzieć, że są dziełami sztuki, w kategorii samochodowego tuningu.

Strefa caravaningu na Poznań Moto Fest

Nie zapomnieliśmy o miłośnikach caravaningu. Poznań Moto Fest będzie pierwszym wydarzeniem podczas którego Wavecamper pokaże szerokiej publiczności swój najnowszy pojazd. Wavecamper SportCamp to auto stworzone na bazie Volkswagena T6.1. W sumie na stoisku Wavecampera zobaczmy aż 5 samochodów. W strefie Caravaningowej będzie z także CarGO, który zaprezentuje takie modele jak Frankia F-Line I8900 QD/B Luxury oraz Pilote G740 C 2021. W strefie poświęconej kamperom nie zabraknie także marki Adria.

Poznań Moto Fest – atrakcje dla całych rodzin

Poznań Moto Fest to szereg atrakcji, z których mogą skorzystać, jak również młodsi fani motoryzacji. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany m. in. tor gokartowy, który będzie czynny przez cały czas trwania imprezy.  Oprócz tego na Poznań Moto Fest pojawią się również symulatory. Część z nich będzie dostępna się w strefie the.collection, gdzie będzie obecna marka SIM-CENTER – największa i najbardziej zaawansowana simownia w kraju. To nie gra tylko realistyczna symulacja! Na stoisku SIM-CENTER można wybrać się w darmową przejażdżkę i przekonać się, dlaczego kierowcy wyścigowi wybierają do treningów właśnie te maszyny.

Poznań Moto Fest – bilety cały czas w sprzedaży

Bilety są już w sprzedaży i można zakupić je online na stronie ToBilet.pl. Pojedyncza wejściówka kosztuje 20 złotych, ulgowy – 15 złotych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą za 10 zł, a dzieci do 6. roku życia włącznie – bezpłatnie.

Z myślą o zwiedzających, którzy wybierają się do nas samochodem, uruchomiono także  sprzedaż biletów parkingowych, które pozwolą na pozostawienie swojego auta na terenie MTP. Wjazdówki można zakupić w cenie 30 zł na stronie ToBilet.pl. Na tej samej stronie można znaleźć bilety uprawniające do udziału w wydarzeniu. To bardzo ważne, ponieważ bilet parkingowy nie upoważnia do wstępu na Poznań Moto Fest!

Już jutro startuje Poznań Moto Fest
Już jutro startuje Poznań Moto Fest, fot. materiały prasowe

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze