Quantcast
Karolina Chojnacka

Jutta Kleinschmidt będzie się ścigać dla ABT CUPRA XE w Extreme E!

Pierwsza i jak dotąd jedyna zwyciężczyni legendarnego Rajdu Dakar będzie dzieliła kokpit elektrycznej rajdówki Extreme E z Mattiasem Ekströmem.

Jutta Kleinschmidt, zwyciężczyni Rajdu Dakar z 2001 roku, przejmuje kierownicę e-CUPRA ABT XE1 od Claudii Hürtgen, która nie jest w stanie pogodzić startów w Extreme E z obowiązkami w BMW:

Najlepsze osiągi w zawodach terenowych, takich jak Extreme E, wymagają intensywnych przygotowań, w tym testów i udziału w rajdach. To zaangażowanie czasowe niestety nie jest w tej chwili do pogodzenia z moją pracą zawodową w BMW. Jestem bardzo wdzięczna za doświadczenia i emocje, które przeżyłam w rodzinie Extreme E i życzę ABT, Cuprze i Jutcie wszystkiego najlepszego w następnych wyścigach.

Jutta Kleinschmidt miała już szansę wystartować w wyścigu Extreme E. Podczas zawodów Ocean X Prix w Senegalu zastąpiła nieobecną z powodu choroby Hürtgen. Teraz nie może się doczekać, kolejnych elektryzujących emocji podczas rywalizacji:

Najpierw śledziłam serię z punktu widzenia organizatorów, potem dostałem spontaniczną szansę na jazdę, a teraz wraz z Mattiasem jestem właściwie stałym członkiem rodziny kierowców. Bardzo się cieszę, że znów mogę rywalizować na najwyższym poziomie.

Jutta Kleinschmidt będzie się ścigać dla ABT CUPRA XE w Extreme E
Jutta Kleinschmidt będzie się ścigać dla ABT CUPRA XE w Extreme E, fot. materiały prasowe / Extreme E

Arctic X Prix w Kangerlussuaq na Grenlandii odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze