8-letnia Julka Jantarska perfekcyjnie schodzi na łokieć na motocyklu – zobacz to!

Dla wielu motocyklistów zejście na kolano jest ogromnym wyczynem. Zejście na łokieć to często umiejętność trudna do osiągnięcia przez wielu torowych wyjadaczy. Julka Jantarska wykonuje to perfekcyjnie! Ma zaledwie 8 lat i prawdopodobnie jest najmłodszą dziewczynką, która z taką determinacją podchodzi do jazdy na pitbike'ach i supermoto. Osiąga w tym już liczne sukcesy!

Nie od dziś wiemy, że motocykle pitbike  to idealny wstęp do poważnego supermoto – świetny sprzęt do treningów. Jednoślady te są lekkie i pozwalają na trenowanie zarówno terenowych części toru jak i asfaltowych. Zejście na kolano, czy łokieć to prawdziwa sztuka i czasem trzeba wielu treningów, nawet lat, aby się udało, ale gdy już motocyklista osiągnie wymarzony cel to radości nie ma końca. 

Julia Jantarska @taddy_112

Tak właśnie było w przypadku Julii Jantarskiej, znanej też jako @taddy_112 na Instagramie.  Ta ośmioletnia dziewczynka zaskakuje wszystkich swoją ogromną determinacją, jest niesamowicie ambitna. Nie chce być druga ani trzecia, chce wygrywać, spełniać swoje marzenia i robić to całkowicie zgodnie z zasadami fair play.

Przeczytaj również: Dzieci na motocyklach: poznajcie siedmioletnią Julkę i jej niesamowitą historię!

Julka na początku – jak wielu aspirujących motocyklistów – marzyła o zejściu na kolano, choć wydawało się, że będzie to trudne. Dziewczynce udało się jednak bardzo szybko osiągnąć wymarzony cel.

Julia Jantarska @taddy_112

Od razu przystąpiła do spełniania kolejnego marzenia, czyli zejścia na łokieć. Trenowanie tej techniki było od początku okupione wieloma kryzysowymi chwilami – mnóstwo upadków, płaczu, ale i to nie powstrzymało Julki, aby w końcu nauczyć się kolejnej techniki jazdy. 

Julia zadziwia swoją pewnością i wytrwałością w dążeniu do celu. Jeśli chce się nauczyć czegoś nowego zaciska zęby i ćwiczy do momentu, aż się nauczy. Nawet jeśli po treningu kończy na szpitalnym oddziale ratunkowym, to humor zawsze jej dopisuje. Wie, że w tym sporcie wypadki się zdarzają – powiedział nam tata Julki, Piotr Jantarski. 

Każdy sport uczy cierpliwości, systematyczności, uczy wygrywać, a także przegrywać z honorem. Zawsze trzeba pamiętać, gdy zaczynamy przygodę z motocyklem, że nie liczy się tylko szybkość, ale przede wszystkim wyobraźnia, bezpieczeństwo i precyzyjne wykonywanie manewrów.

Julia Jantarska @taddy_112

Sportowa kariera Julki nabiera tempa na treningach w Katanka Young Team, pod czujnym okiem Magdy Stankiewicz i Moniki Jaworskiej. Ciężka, intensywna praca nad sobą, wsparcie ze strony trenerów oraz najbliższych sprawia, że Julka chce z każdym treningiem jeszcze więcej!

Ależ to był pokaz! Przeczytaj o nim tu: 7-letnia Julia Jantarska zaprezentuje się na Verva Street Racing!

Na jednym z treningów na Moto Park Kraków Julia dostała w prezencie od trenerek swoje pierwsze slidery. Myśleliśmy, że jeszcze wiele czasu potrzeba, aby mogła ich użyć. Po 30 minutach ćwiczeń z trenerkami ona już tarła kolanem asfalt, a uśmiech nie schodził jej z twarzy! – opowiadali wzruszeni rodzice.

Zapytałyśmy również rodziców Julki o aktualne plany na kolejne miesiące:

Przed nami wiele pracy, jeśli jeszcze w tym roku ruszą oficjalne zawody to Julia będzie najmłodszą dziewczynką startującą w Pucharze Polski Pitbike SM pod banderą PZM. Patrząc co „wyprawia” najlepszy zawodnik Katanka Young Team czyli Kacper „Kacpi Raniszewski” to mamy jeszcze bardzo wiele do nauczenia, ale Julka jest tak zdeterminowana, że wiemy, że poradzi sobie świetnie.

Julia Jantarska @taddy_112

Nie każde dziecko wsiadające na motocykl musi zostać motocyklistą, ale pamiętajmy, że jazda na motocyklu uczy bezpiecznych zachowań na drodze, a to procentuje w przyszłości. O tym rozmawiałyśmy także z Marzeną Chrostek, zawodniczką supermoto, która założyła Fabrykę Mistrzów – szkółkę motocyklową dla dzieci. ​Z filmu dowiecie się w jakim wieku są przyjmowane dzieci na treningi jazdy na motocyklu, od jakiego wieku warto zacząć naukę oraz na jakich motocyklach można rozpocząć naukę. Zobaczcie jak wygląda taki trening!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze