Jorge Lorenzo rozpoczyna rehabilitację

Podczas wyścigu MotoGP w Assen zawodnik Yamaha Factory Racing, Jorge Lorenzo, udowodnił, że należy walczyć do samego końca, nawet... ze złamanym obojczykiem. Hiszpan dojechał do mety jako piąty i został okrzyknięty bohaterem wyścigu, choć to Valentino Rossi stanął na szczycie podium. Teraz Lorenzo rozpoczyna rehabilitację.

Ubiegły weekend był naprawdę ciężkim i bolesnym doświadczeniem dla Lorenzo. Podczas drugiego czwartkowego treningu jego motocykl wpadł w poślizg. W wyniku tego fatalnego wypadku zawodnik złamał w dwóch miejscach lewy obojczyk. Jorge niezwłocznie został odesłany do szpitala w Barcelonie, gdzie lekarze przeprowadzili operację połączenia złamanych kości obojczyka. Po zabiegu medycznym zawodnik wrócił na tor w Assen.

Jorge Lorenzo pokazał, co znaczy prawdziwa wola walki
fot. materiały prasowe

Ostatecznie „Por Fuera” otrzymał pozwolenie na udział w wyścigu i ruszył z ostatniego, dwunastego pola. Choć wydawałoby się, że przedarcie się do czołówki było wprost niemożliwe, Lorenzo uparcie mijał kolejnych zawodników. Przez chwilę podejmował nawet próbę pościgu za Marcem Marquezem, jednak prawdopodobnie doznany uraz nie pozwolił mu na dalszą walkę i ostatecznie dojechał do mety jako piąty.

Teraz zawodnika czeka rehabilitacja. Podczas wizyty w szpitalu w Sant Cugat na przedmieściach Barcelony stwierdzono, że „wysiłek fizyczny podjęty przez Hiszpana w czasie GP w Assen nie spowodował żadnych komplikacji ani konsekwencji”. Dr Teresa Sola, która objęła opiekę nad Jorge, dodała, że zawodnikowi pozostała jedynie rehabilitacja, która przywróci go do pełni sił.

Wygląda na to, że Lorenzo wróci już na następną rundę na Sachsenring cały i zdrowy, a przede wszystkim przygotowany na zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce i mamy pewność, że ta sytuacja niebawem może się poprawić.

Najnowsze

Promocyjne lato 2013 z Suzuki

Z okazji rozpoczęcia lata Suzuki Motor Poland ogłasza promocję. Przy zakupie motocykla V-Strom lub skutera Burgman 400, klient bezpłatnie otrzyma komplet akcesoriów o wartości ponad 3400 zł, a także wydłużoną, trzyletnią gwarancję na pojazd.

Wraz z nadejściem lata i upragnionych wakacji, Suzuki zaprasza do skorzystania z wyjątkowej oferty. Przy zakupie V-Stroma lub Burgmana 400, Suzuki gratis doda zestaw o wartości nawet 3475 zł, w tym kufer oraz komplet odzieży (wybrane spodnie i kurtkę, odzież przeciwdeszczową i rękawice) z motocyklowej kolekcji Suzuki na rok 2013.

fot. Suzuki

Korzystając z promocji, można wybrać najbardziej odpowiedni zestaw akcesoriów – kolekcja Suzuki 2013 oferuje specjalistyczne serie w zależności od preferencji motocyklisty. Turystyczna seria „Traveler” składa się z kurtki typu ¾ oraz wygodnych, 2-warstwowych spodni, a w skład sportowej serii „GT” wchodzą 3-warstwowa, sportowa kurtka oraz 2-warstwowe spodnie. Kupujący otrzyma również wybraną odzież przeciwdeszczową z serii „ProDry”, dostępną w formie jednoczęściowego kombinezonu lub kurtki i spodni. Wraz z odzieżą, można otrzymać także rękawice dostępne w trzech wariantach: całosezonowe turystyczne „Storm”, wodoodporne „Zonda” oraz dopasowane lub sportowe Bora.

Suzuki dodatkowo oferuje wydłużoną, trzyletnią gwarancję na motocykle zakupione w  ramach promocji „Lato z Suzuki”.

Promocja ważna do wyczerpania zapasów lub odwołania.

Najnowsze

Polka w finale Toyota Dream Car Art Contest

2013 Toyota Dream Car Art Contest to siódma edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, organizowanego corocznie przez Toyota Motor Corporation.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

W pierwszym dzieci i młodzież w 3 kategoriach wiekowych (do 10 lat, 10-12 lat i 13-15 lat) biorą udział w rywalizacji krajowej, przedstawiając wizję wymarzonego samochodu. Oprócz wartości plastycznych pracy, jury bierze pod uwagę koncepcję i ideę pokazywanego pojazdu.  Ważny jest tytuł pracy oraz opis funkcji, spełnianych zadań, przydatności i celów, do jakich wykorzystywany jest narysowany lub namalowany przez autora pojazd.

Polską część konkursu nosi nazwę „Samochód marzeń”. W tym roku odbyła się po raz trzeci. Do polskiego etapu konkursu przyjęto 1865 prac.

W drugim etapie prace laureatów (w tegorocznej edycji trzy w każdej z kategorii wiekowych wybranych przez jury polskie) oceniane są w Japonii.

Co roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu i liczba uczestników: dwa lata temu w 50 krajach zgłoszono łącznie 120 000 prac; w tym roku do konkursu zgłoszono 612 000 prac z całego świata.

Nagrodzone prace
fot. Toyota

W tym roku jury w Japonii przyjrzało się ponad 600 pracom laureatów konkursów krajowych. Z nich wyłoniło prace 30 autorów; 18 laureatów w 3 kategoriach wiekowych (3 medale złote, 6 srebrnych, 9 brązowych, w tym nagrodę specjalną prezydenta Toyota Motor Corporation) oraz 12 reprezentantów finalistów.  Ta trzydziestka wraz z towarzyszącymi im rodzicami lub opiekunami pojedzie odebrać swoje nagrody do Japonii. Pięciodniowa wycieczka odbędzie się pod koniec sierpnia; jej głównym punktem będzie ceremonia wręczenia nagród 28 sierpnia, na której nagrodzeni poznają werdykt jury.

W tegorocznej edycji konkursu wielki sukces odnieśli Polacy. W nagrodzonej trzydziestce znaleźli się 15-letnia Aleksandra Szendzielorz i 14-letni Antoni Ruszkiewicz.

Ola  wywalczyła w tym roku drugie miejsce w kategorii 13-15 lat, tworząc „Toyotę sterowaną umysłem”, zapewniającą pomoc niepełnosprawnym. Praca Antka  zatytułowana „Urban Power” zajęła trzecie miejsce w konkursie krajowym. Jurorów przekonała śmiała wizja autora, przedstawiająca pojazd napędzany strumieniem energii miejskiego zgiełku.

Ola i Antek nie po raz pierwszy biorą udział w konkursie Toyota Dream Car Art Contest. W ubiegłym roku zostali laureatami konkursu krajowego i obydwoje otrzymali zaszczytny tytuł finalisty konkursu międzynarodowego. Ich tegoroczne prac są jeszcze ciekawsze; obydwoje myślą poważnie o wykorzystaniu swych uzdolnień zawodowo.

Dwa lata temu, kiedy Toyota Motor Poland po raz pierwszy przystąpiła do konkursu, do Japonii wyjechała Ania Wąsowska.

Najnowsze

Konkurs „Kto cię uczył jeździć” – wygraj wejściówki

Mamy dla Was do wygrania dwie podwójne wejściówki na pokaz filmu „Kto cię uczył jeździć”, który odbędzie się dzisiaj o 19.15 w warszawskim kinie „Luna”.

„Kto cię uczył jeździć”, dystrybuowane w Polsce przez Against Gravity, to dokument o perypetiach trójki kursantów z zupełnie odmiennych kultur, którzy z własnej woli zdecydowali się zamieszkać w Tokio, Monachium i Bombaju – przymierzających się właśnie do egzaminu na lokalne prawo jazdy. Obowiązkowe jazdy z instruktorem nie są łatwym wyzwaniem i szybko stają się dla wszystkich lekcjami kultury krajów, w których świadomie zdecydowali się mieszkać. Okazuje się, że ponowne zdanie egzaminu w innym kraju wymaga cierpliwości i pokory, a przede wszystkim polega na czymś znacznie trudniejszym, niż wszyscy myślą.

Mamy dla was dwie podwójne wejściówki na pokaz specjalny, który odbędzie się dziś wieczorem o 19.15 w kinie Luna.

 

Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania, wszystkie odpowiedzi znajdują się na stronie Motocainy:

 

  1. Kilkukrotnie pisałyśmy o różnych przypadkach, kiedy to mocno nieletnie dzieci przejmowały auta rodziców, urządzając sobie przejażdżkę. Podajcie trzy przykłady takich historii.
  2. Jaką nazwę nosi wyścigowy zespół kobiet z Palestyny i jak nazywa się reżyserka, która kręci o nich film dokumentalny?
  3. Runda Pucharu Kobiet, która odbyła się w ostatni weekend czerwca w Ypres, zgromadziła rekordową liczbę kobiet. Jak nazywały się te zawodniczki?

 

 

Na odpowiedzi czekamy pod adresem chymkowska@motocaina.pl.

Wejściówki będą do odbioru imiennie w kasie kina.

 

Powodzenia!

Najnowsze

Ruszył I etap konkursu Jack’s Custom

Oryginalny klasyk Dodge Charger z 1973 r. trafił do warsztatu Jack’s Custom w lutym 2013 roku. Przez 6 miesięcy grupa zapaleńców toczyła bezkompromisową walkę o przywrócenie mu dawnego blasku.

Od 1 lipca ruszył konkurs, organizowany przez Jack Daniel’s Polska, w którym będzie można wygrać ten potężny muscle car o mocy ponad 300 koni mechanicznych.

Pewien mocno nadszarpnięty zębem czasu Dodge Charger już wkrótce wróci tam, gdzie jego miejsce – na szosę. Czas odcisnął na nim swoje piętno, więc ekipa Jack’s Custom zabrała go do swojego warsztatu i doprowadziła go do stanu z czasów świetności.

Teraz amerykański muscle car może trafić do każdego, kto podejmie wyzwanie i o niego zawalczy. Aby wygrać jedynego w swoim rodzaju Dodge’a, należy wejść na stronę www.facebook.com/jackdanielspolska i wziąć udział w konkursie. Jego pierwszy etap trwa od 1 lipca do 23 sierpnia 2013 roku.

Najnowsze