Joanna Modrzewska na podium Baja Gothica 2012

O ile poprzednie dni rajdu upłynęły majówkowo, a pogoda była przemiła, o tyle ostatni okazał się zimny i ponury. Zawodnicy spisali się jednak znakomicie – Joasia Modrzewska w klasie motocyklowej stanęła na podium.

Nawierzchnia w lesie uległa zmianie i w obu grupach, lżejszej i cięższej, trzeba było zwolnić jazdę. Z rywalizacji w klasie motocykli wypadło kilku zawodników: Tomek Kurdziel, Grzegorz Stępień i Marcin Latoszek, a po piątym odcinku również Maciek Janiak.

Krystian i Grzegorz Kunowie na quadach 4k przystąpili do rywalizacji na trasach depcząc po oponach Gerardowi Jenczykowi.

W klasie lżejszej start był utrudniony ze względu na deszcz i poranny chłód. Zawodnicy w odkrytych samochodach również nie mieli łatwo. Wszyscy zmagali się z poślizgami, dodatkowo stresując się systemem monitoringu, ograniczającym wszelkie próby przekroczenia maksymalnej prędkości.  

Walka w klasach samochodowych po pierwszym odcinku była maksymalnie wyrównana.

Baja Gothica 2012
fot. Marcin Samborski

Po piątym odcinku w klasyfikacji generalnej i w klasie otwartej zdecydowanie prowadziła załoga RMF4racing Team, tuż za nimi byli Marek Perek i Marcin Michalak oraz Sebastian Ciuła i Łukasz Schleiss.

W klasie sportowej trwała zacięta walka między liderami: Wilkami (Tolak/Szurkowski) i Adelą (Bodzioch/Odejewska). Na trzecim miejscu pewnie jechali Paweł i Ewa Matkowscy, odrabiając stratę spowodowaną m.in. karami za przekroczenie prędkości. Za nimi seryjnym Mitsubishi Pajero załoga Kalisz/Chojnacki.

Ostatni, szósty odcinek zakończył się ok. 13.00, zamykając rywalizację na łącznej trasie 400 km.

Ostateczne wyniki ogłoszono tuż po godz. 15.00.

Baja Gothica 2012
fot. Marcin Samborski

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga RMF4racing Team Szandrowski/Płuciennik (klasa otwarta) przed Mateuszem Rozwadowskim (klasa quady4k) i swoim teamowym kolegą Maciejem Albinowskim (klasa quady2k).

Mateusz Rozwadowski został również laureatem nagrody Fair Play za  pomoc na trasie.

W klasie motocyklowej zwycięzcą był Włodzimierz Król na Suzuki, przed Nicolasem Scoutem i Asią Modrzewską. W klasie sportowej na podium pierwszego miejsca stanęli ex equo Wilki, Wojciech Tolak i Maciej Szurkowski, oraz Adela – Jurek Bodzioch i Dominika Odejewska.  

Podsumowanie wyników: http://gothic.zz-top.pl/baja/2012/wyniki/index.php#

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze