Joanna Miller pechowo w pierwszym starcie Mistrzostw Świata

Joanna Miller zaczęła właśnie swój sezon od pierwszego startu w zawodach Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet. Niestety, początek okazał się dosyć pechowy.

Joanna Miller
fot. Sportainment

Polska zawodniczka ukończyła kwalifikacje na dziesiątym miejscu i niestety już po pierwszym biegu upadła. W drugim biegu wystartowała wbrew zaleceniom lekarzy. Zajęła pozycję siedemnastą z czterema punktami na koncie.

O weekendzie w holenderskim Valkenswaard Joasia mówi:

„Niestety, tych zawodów nie zaliczę do udanych. Po starcie jeszcze przed pierwszym zakrętem zderzyłam się z rywalką i zaliczyłam upadek. Parę zawodniczek nie zdołało mnie ominąć i uderzało we mnie, kiedy leżałam na ziemi. Lekarze powiedzieli mi, że w poniedziałek raczej nie wystartuję, bo mam porządnie obite żebra, plecy i biodro. Wiedziałam, że

fot. Sportainment

muszę pojechać i przywieźć chociaż kilka punktów. Wystartowałam i dojechałam na metę na 17. pozycji. Cóż mogę powiedzieć? Jest to tragiczny wynik jak dla mnie, ale od połowy wyścigu już nie mogłam ustać na motocyklu. Gdy dojechałam do mety, nie byłam w stanie o własnych siłach zejść z motocykla. Jestem trochę załamana po tych zawodach, ale mam nadzieje, że wydobrzeję do kolejnej rundy”.

Zeszłoroczną rywalizację Joanna Miller zakończyła na ósmym miejscu. Teraz jest zmotywowana i głodna zwycięstwa, chociaż z rywalkami pokroju Chiary Fontanesi czy Stephi Laier nie będzie łatwo. Trzymajmy kciuki za jej powrót do zdrowia i świetne wyniki 15 kwietnia we Francji.


Kalendarz rozgrywek Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie 2012:

09.04.2012 – Holandia

15.04.2012 – Francja

20.05.2012 – Włochy

03.06.2012 – Chorwacja

10.06.2012 – Słowenia

01.07.2012 – Słowacja

19.08.2012 – Wielka Brytania

23.09.2012 – Niemcy

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze