Joanna Miller bezkonkurencyjna w Olsztynie

Motocrossowe emocje minionego weekendu już za nami. Po raz pierwszy zawodniczki rywalizowały w Mistrzostwach Polski Kobiet MX.

Przebieg dwóch wyścigów z udziałem pań był bardzo dynamiczny. Na start „Błotek” wszyscy czekali od dawna z ogromną niecierpliwością. Intensywne przygotowania przed sezonem kazały domniemywać, że będziemy świadkami pełnej dramatyzmu walki na torze. I tak rzeczywiście było… zgodnie z przewidywaniami klasą sama dla siebie pozostaje Joanna Miller, zawodniczka „nie do objechania”, ale już w dalszej części stawki wszystko mogło się wydarzyć. Zofia Radziwiłowicz, pretendentka do miejsca na pudle, była kontuzjowana: pęknięty obojczyk mógł okazać się poważną przeszkodą w walce o punkty, jednak hart ducha tej zawodniczki kazał jej mimo wszystko pojawić się na starcie. Wśród faworytek znalazła się także ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet Żaneta Zacharewicz. Świetne starty w zawodach strefowych potwierdzały jej wysoką formę. Spore szanse na dobry wynik dawano Kindze Gajewskiej i Wiktorii Horodyńskiej, a także debiutantce Marysi Staniak.

Znakomita Joanna Miller
fot. X-cross

Start w pierwszym wyścigu w wykonaniu Miller był jak zwykle perfekcyjny. Joasia pomknęła przed siebie niezagrożona przez nikogo i rzecz jasna jako pierwsza dojechała do mety. Ale za jej plecami walka toczyła się już o każdą sekundę. Wielkim pechowcem tego wyścigu okazała się Horodyńska, której motocykl uległ awarii. Niestety sympatyczna kielczanka mimo wielkiej woli walki w drugim wyścigu jadąc na pożyczonym sprzęcie przewróciła się i musiała zakończyć swój udział w premierowej rundzie. Mamy nadzieję, że o swoim nieudanym starcie Wiktoria szybko zapomni i z nowymi silami przystąpi do rywalizacji w Sobieńczycach. Dramaturgia drugiego wyścigu była podobna do poprzedniego: tym razem nieco zaspany start Joanny Miller, który jednak nie przeszkodził jej w szybkim uzyskaniu sporej przewagi nad rywalkami, i walka o miejsca na pudle pomiędzy pozostałymi riderkami. Jako druga na mecie ponownie zameldowała się Zacharewicz, trzecia była tym razem Kinga Gajewska. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Miller, wyprzedzając Zacharewicz i Radziwiłowicz. Wszystkie dziewczyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmy Pirelli, Motul i Monster, zaś czek na zakupy w 24mx.pl o wartości 1000 złotych trafił w ręce Joanny Miller.

 

Najnowsze

Każdy chce prowadzić Mercedesa A 45 AMG

Lewis Hamilton, Nico Rosberg i wróżka w modnym kolorze mint – oto koncepcja reklamy Mercedesa A 45 AMG.

Jak pogodzić dwóch panów, którzy chcą poczuć moc 355 KM? Nawet dla pięknej wróżki spełniającej marzenia może to się okazać problematyczne. A gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Kobiety górą!

Najnowsze

Mistrzynie Polski jeżdżą Mitsubishi

W ramach współpracy między gdańskim dealerem samochodów firmą Motor Centrum, a sopockim klubem Atom Trefl Sopot, dwa modele samochodów marki Mitsubishi przekazane zostały do użytku siatkarek.

Mitsubishi towarzyszyło siatkarkom podczas całego sezonu. Wybór sopockiego klubu nie był przypadkowy – drużyna w poprzednim sezonie wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski. W tym sezonie zadaniem stawianym przed sopockimi „Atomówkami” była obrona zdobytego tytułu.

fot. Mitsubishi
fot. Mitsubishi

Po pierwszych dwóch spotkaniach finałowych sytuacja nie przedstawiała się korzystnie dla sopockich siatkarek. Trójmiejska drużyna zafundowała swoim fanom ogromną dawkę emocji. Siatkarki dwukrotnie uległy drużynie Tauron Dąbrowa Górnicza, by później doprowadzić do remisu i ostatecznie w tie-breaku potwierdzić swój wysoki poziom i obronić tytuł.

 

Najnowsze

Tysiące harleyowców na zlocie we Wrocławiu

Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.

Przez 5 dni uczestnicy przebywali i mieszkali na terenie Stadionu Olimpijskiego, gdzie zbudowano dla nich prawdziwe motocyklowe miasteczko. Harleyowcy zawitali z wielu europejskich krajów: z Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowacji, Finlandii, Danii, Szwecji, Luksemburga, Holandii i wielu innych. Przyjechali również goście z odleglejszych miejsc, takich jak Nowa Zelandia, Japonia, Stany Zjednoczone, Chile czy Izrael.

fot. materiały organizatora

Co roku miłośnicy Harleyów spotykają się na Super Rally, by pochwalić się swoim niejednokrotnie unikatowym motocyklem i nawiązać znajomości z pasjonatami z innych krajów. Nie brakowało też dobrej zabawy podczas koncertów aż 22 zespołów, dużą popularnością cieszyły się zorganizowane wycieczki do Książa, Włodarza i Jaworzyny Śląskiej. Rozrywkę zapewniali też sami uczestnicy. Popołudniami tłumnie blokowali przejazd na głównej alei wjazdowej. Motocyklista, który chciał wjechać na teren zlotu, musiał wykonać różne dowcipne zadania, aby bramka się rozstąpiła.

fot. materiały organizatora

Kolejne FH-DCE Super Rally odbędzie się w przyszłym roku w Estonii.

Najnowsze

Studentka wygrała Toyotę na weekend

Marta Olejnik, studentka dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego wygrała na weekend Toyotę Yaris Hybrid z pełnym bakiem.

Auto na weekend jest do wygrania co tydzień w konkursie w ramach akcji Hybrydowy Wrocław. Prowadzi ją portal GazetaWroclawska.pl i dealer Toyota Dobrygowski.

„Na mojej wymarzonej trasie nie powinno być: dziur, fotoradarów i dużej ilości TIRów. Nie powinno zabraknąć: kawy, płyt AC/DC i zaradnego pilota z mapą. Przy takich okolicznościach cel podróży to sama podróż, bo uwielbiam jeździć samochodem” – ten  pomysł zebrał najwięcej, bo 352 „lajki”. Właśnie w ten sposób internauci mogli głosować na najlepsze ich zdaniem wykorzystanie hybrydowej Toyoty Yaris.

fot. Toyota

– O głosy prosiłam swoich znajomych na Facebooku – mówi zwyciężczyni. – Świetnie się złożyło, bo właśnie w weekend miałyśmy jechać na konferencje z okazji Nocy Muzeów do Domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie – cieszy się studentka.  Dodaje, że przeraziła ją podróż pociągiem, bo by dojechać do Jeleniej Góry musiałaby „tłuc się” nawet cztery godziny. – A gdzie dojazd do Jagniątkowa. Dobrze, że udało się nam wygrać taki weekend – mówi Marta Olejnik.

Jako pilota na pokład samochodu zabrała ze sobą koleżankę ze studiów Kasię Płochocką. Dziewczyny zaplanowały trasę Wrocław – Karpacz – Szklarska Poręba – Wrocław. Samochody, które są testowane we Wrocławiu od 8 do 30 maja 2013 roku, to Toyota Yaris HSD, Toyota Auris HSD oraz Toyota Prius Plug In. Dla aktywnych czytelników, którzy na bieżąco będą śledzić testowanie hybryd na wrocławskich drogach, organizatorzy przygotowali konkurs, w którym główną nagrodą będzie hybryda na weekend z pełnym bakiem paliwa. Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.ToyotaWroclaw.pl i www.Facebook.com/HybrydowyWroclaw.

Najnowsze