Karolina Chojnacka

Jeżdżąc Fiatem, zapłacisz za Netflixa. O co chodzi?

Jeździsz w ekologiczny sposób, zbierasz KiriCoiny i wydajesz je na Zalando lub Netflixa. Jest tylko jeden haczyk...

Stellantis jest pierwszym producentem samochodów, który ma zamiar premiować swoich klientów poprzez system nagród za najbardziej ekologiczne zachowania podczas jazdy. Nowy system, opracowany przez Kiri Technologies green-tech startup, i przeznaczony wyłącznie dla e-Mobility by Stellantis, nagradza kierowców nowego Fiata 500 z 13 europejskich krajów za pomocą KiriCoin – kryptowaluty, którą można wydawać na specjalnym rynku.

Za pomocą aplikacji Fiata, bazując na wskaźniku eco:Score, można sprawdzić liczbę zebranych KiriCoinów oraz styl jazdy. Kierowcy z najlepszymi wynikami otrzymają ekskluzywne nagrody dodatkowe, jak vouchery do wykorzystania w Amazon, Apple, Netflix, Spotify i Zalando.

Przeczytaj też: Test Fiat 500 Hybrid Launch Edition – idealny do miasta?

Główna koncepcja projektu polega na nagradzaniu kierowców nowej 500 za ich bardziej ekologiczny styl jazdy za pośrednictwem kryptowaluty pod nazwą KiriCoins. Jest to dość innowacyjny model w branży motoryzacyjnej. Gabriele Catacchio, menedżer ds. programu e-Mobility, wyznał:

Chcemy wspierać przyjazne środowisku zachowania naszych Klientów i nagradzać ich wyjątkowymi korzyściami. Po prostu, jeżdżąc nową 500, skomunikowaną ze światem i wyposażoną w nowy system multimedialny, KiriCoins mogą być gromadzone w „wirtualnym” portfelu dostępnym w aplikacji Fiata. Dane dotyczące jazdy, jak odległość i prędkość, są przesyłane do chmury Kiri i automatycznie konwertowane na KiriCoins przy użyciu algorytmu opracowanego przez Kiri. Wynik jest pobierany bezpośrednio na smartfon użytkownika, a KiriCoins można później wykorzystać do zakupu produktów i usług na rynku Kiri.

Podczas zwykłej jazdy po mieście, 1 kilometr odpowiada mniej więcej jednemu KiriCoinowi, przy czym każdy KiriCoin jest wart dwa eurocenty. Dlatego też przy przebiegu 10 000 kilometrów rocznie w mieście można zebrać równowartość około 150 euro. To dodatkowa korzyść dla kierowców nowej 500 szanujących środowisko, dzięki temu, że korzystają z samochodu, który nie emituje CO2 do atmosfery.

Chcąc jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z nowej 500, przewidziano dodatkowe nagrody dla kierowców, którzy osiągną najwyższy wynik eco:Score. To usługa Uconnect oznaczająca efektywność stylu jazdy w skali od 0 do 100, pomagająca zoptymalizować zużycie energii w czasie rzeczywistym. Kierowcy, którzy uzyskają najwyższy wynik na głównych rynkach europejskich otrzymają dostęp do dodatkowych ofert przygotowanych przez najważniejszych partnerów, jak Amazon, Apple, Netflix, Spotify Premium i Zalando.

Przeczytaj też: Fiat odświeży gamę modeli 500 i zapowiada nowość – 500X Cabrio!

Grupa Stellantis wierzy, że Kiri pozwoli jej na pobicie rekordów w branży motoryzacyjnej z korzyścią dla swoich Klientów. Po pierwsze, zapewnia możliwość zbierania kryptowaluty za samo kierowanie samochodem. Po drugie, zapewnia dostęp do rynku ofert przyjaznych środowisku. Po trzecie, zapewnia dodatkowe nagrody za najbardziej świadomy ekologicznie styl jazdy oparty na osiągniętym przez kierowców wyniku eco:Score. Kiri to więc praktyczny, namacalny projekt promujący zrównoważony styl życia oraz mający na celu zmianę na lepsze sposobu prowadzenia samochodu, robienia zakupów i życia w społeczności, która przywiązuje wagę do dbania o środowisko.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze