Jest taka droga w Japonii... Wyścigi i drifting po Hakone - filmy
Katarzyna Frendl

Jest taka droga w Japonii... Wyścigi i drifting po Hakone - filmy

30 grudnia 2014
2
Nie ma nic bardziej typowego dla Japonii jak tuningowane samochody do driftingu lub wyścigów ulicznych. To kwintesencja japońskiej kultury motoryzacyjnej...
Loading module...

Film o miłości Japończyków do motoryzacji można zobaczyć na filmie - tu.

Magazyn Motorhead tym razem zaprosił Takadę i jego załogę oraz kilka zespołów wyścigowych na niesamowite Mazda Turnpike na japońskiej górze Hakone - wydarzenie nosiło nazwę hillclimb, podobnie do znanego filmu z Peugeotem i Ari Vatanenem w roli głównej. Droga rozpoczyna się nitką asfaltu u podnóża góry i wije się zakrętami przez 8 kilometrów na szczyt.

Do zmagań wystawiono ostatecznie BMW Z4 w specyfikacji SuperGT, które prowadził kierowca wyścigowy Ara Seiji. Ara przejechał również  tę trasę Fordem GT40 Mk 2, aby porównać, jak technologia wyścigowa poprawiła się w ostatnich latach. Następny w kolejce zasiadł kierowca D1 GP Masato Kawabata, który odważnie driftował po trasie Nissanem GT-R R35. 

Co się działo dalej? Na Hakone wjechał także Nissan GT-R HKS GT600 kierowany przez weterana klasy Super GT i D1 Grand Prix Noba Taniguchi, potem Subaru STI z legendarnym kierowcą z 24-godzinnego wyścigu na Nurburgring Hideharu Tatsumi, a na koniec zasiadł za sterami rajdowej Subaru Impreza WRX STI japoński kierowca rajdowy Toshihiro Arai.

Twój ruch - Ken Block!


    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!