Jest szansa na tańsze tankowanie? Ceny ropy naftowej idą w dół

Nowy tydzień zaczyna się od dobrych wiadomości dla polskich kierowców. Ceny ropy naftowej na giełdzie i w polskich hurtowniach idą w dół, a to oznacza, że jest szansa na tańsze tankowanie.

Od początku tygodnia, czyli od 28 marca widać wyraźne spadki ceny ropy brent na giełdzie. Z dotychczasowego poziomu ok. 120 dolarów za baryłkę w poniedziałek baryłka potaniała o ok. 5 dolarów, a na koniec dnia 29 marca do ok. 106 dolarów. Aktualna cena baryłki ropy brent wynosi około 110 dolarów.

Maleją również ceny w polskich hurtowniach. W miniony piątek olej napędowy kosztował ponad 7,2 tys. zł za m³, a najnowsze ceny zbliżają się w kierunku bariery 7 tys. zł. Coraz tańsze jest również benzyna bezołowiowa, której cena za m³ zbliża się już do 6 tys. zł. W następnych dniach zmiany powinny być zauważalne na stacjach paliw.

Jak wynika z notowań serwisu e-petrol w ostatnich dniach na polskich stacjach paliw olej napędowy kosztował średnio 7,29 zł/l, a benzyna Pb95 kosztowała średnio 6,59 zł/l. Średnia cena LPG wyniosła natomiast 3,79 zł/l.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze