To może być kolejna kobieta w F1
Wyścigi F1 to sport zdominowany przez mężczyzn, ale niewykluczone że niedługo pojawi się tam kolejna kobieta. Kto to taki?
Jessica Hawkins to 28-letnia Brytyjka, która ma aspiracje do zostania kierowcą w F1. Od września jest już kierowcą testowym Aston Martina, dla którego testuje nowy bolid na węgierskim torze Hungaroring. Jest pierwszą od pięciu lat kobietą, która testuje bolid Formuły 1.
Jessica Hawkins będzie kolejną kobietą w F1? „Jest bardzo szybka”
Hawkings jest zawodniczką W Series i mistrzynią kartingu. W bolidzie Aston Martina pokonała łącznie 26 okrążeń toru, jeżdżąc na zmianę z Brazylijczykiem Felipe Drugovichem. Nico Rosberg zdradził, że Brytyjka była bardzo szybka w porównaniu z oficjalnymi kierowcami F1, ale dokładnych czasów Hawkins nie zdradził.
„Symulator był bardzo realistyczny, więc miałam już wstępne wyobrażenie o tym, jak to będzie. Spełniły się moje oczekiwania. Bolid był szybki, miał dobrą aerodynamikę, dobrą przyczepność, szybko się zatrzymywał. Prawdopodobnie największe wrażenie zrobiły na mnie hamulce.” – mówi Jessica Hawkings.
Brytyjka obecnie jest też ambasadorką Aston Martina i znów chciałaby usiąść za kierownicą bolidu F1.
„Nie chcę, żeby to była jedyna szansa, jaką dostaję, ale wiem, że takie szanse nie zdarzają się często, więc naciskam, aby ścigać się, pozyskując sponsorów, którzy mnie zabiorą do Aston Martina GT3. Będę ciężko pracować przez zimę, aby tak się stało.”
Hawkins, zapytana czy chciałby jeździć w F1, odpowiada że „to jej marzenie, ale jest kilka rzeczy, które stoją na przeszkodzie”. „Musiałbym być w stanie finansować F3 i F2, co jest niemożliwe, chyba że natknę się na dużego sponsora. Potrzebuję więcej punktów superlicencyjnych, ale gdyby zasady się zmieniły, byłabym w stanie przeprowadzić taką rozmowę z zespołem. Nie jest to całkowicie wykluczone, ale jest mało prawdopodobne.” – odpowiada Jessica Hawkings.
Poprzedniczką Brytyjki była Tatiana Calderon z Kolumbii, która była kierowcą testowym w teamie Sauber (obecnie Alfa Romeo) w październiku 2018 roku.
Jedynymi kobietami, które startowały w wyścigach Grand Prix Formuły 1, były Włoszki Maria Teresa de Filippis (1958-59) i Lella Lombardi (1974-76).
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi zaawansowane prace nad Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej – inwestycją, która otoczy stolicę drogowym pierścieniem o długości blisko 160 kilometrów. Właśnie ogłoszono nowe przetargi, a władze drogowe przedstawiły precyzyjny harmonogram dla poszczególnych odcinków. -
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
-
Mercedes VLE: luksusowa limuzyna, van, a może statek kosmiczny? Dokąd zmierzasz motoryzacjo…
-
Xpeng P7+ za 198 tys. zł: luksus jak w Porsche i ładowanie w 12 min. Testowałam go w Chinach – Tesla ma się czego obawiać!
Komentarze: