Paula Lazarek

Jeep JE-C28L: miejski rower elektryczny. Wiemy, jaki ma zasięg na jednym ładowaniu!

Mieszkańcy dużych miast w Polsce od lat mają coraz więcej problemów z parkowaniem, szczególnie w centrum. Z pomocą często przychodzą im małe, kompaktowe samochody. Czy rowery elektryczne sprawdzą się w miejskiej dżungli i ułatwią transport?

Pandemia wpłynęła na wzrost zainteresowania rowerami. Według danych europejskiego stowarzyszenia producentów CONEBI, sprzedaż rowerów tradycyjnych i elektrycznych w roku 2020 w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii wzrosła o 40 proc. do 18,3 mld euro i 22 mln sprzedanych egzemplarzy. Przy czym tylko kategoria e-rowerów odnotowała w tym samym okresie wzrost aż o 52 proc., a sprzedaż tych urządzeń wzrosła do 10,6 mld euro.

Coraz częściej dostrzegają ten trend producenci samochodów i projektują skutery i rowery elektryczne. Jeep właśnie pokazał swoją propozycję roweru elektrycznego – model Jeep JE-C28L. Ma silnik o mocy 250W, który pozwoli na jazdę z prędkością do 25 km/h. Wyposażony został w 6-biegowe przerzutki Shimano.

Jeep JE-C28L – zasięg roweru elektrycznego

Jeep JE-C28L ma akumulator o pojemności 10Ah, który umożliwia rowerowe wycieczki na dystansie do 55 km. Akumulator został umieszczony pod bagażnikiem. Producent twierdzi, że można go naładować w ciągu 4-6 godzin. Ze względu na jego gabaryty można go wyjąć, przenosić i ładować w dogodnym dla siebie miejscu.

Rower elektryczny Jeepa ma hamulce typu V-break oraz oświetlenie, umieszczone z przodu i z tyłu pojazdu. Na kierownicy został umieszczony wyświetlacz LED z prędkościomierzem, a nad baterią bagażnik, który umożliwi transport zakupów lub rzeczy osobistych.

Obecnie jest on dostępny m.in. w sieci Media Markt.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze