Elektryczny rower od Peugeota

Marka Peugeot to nie tylko samochody. W szerokim portfolio francuskiego koncernu znajdują się również jednoślady. I nie mówimy tutaj o skuterach. Firma produkuje od dziesiątek lat rowery, a teraz wprowadza na rynek nowość z napędem elektrycznym.

Ostatnie lata stoją pod znakiem mocnego rozwoju napędów elektrycznych w samochodach. Dlatego Peugeot postanowił pójść za ciosem i przygotował rower elektryczny o nazwie eU01s. Z daleka wygląda jak klasyczny rower napędzany siłą nóg, ale zainstalowano w nim elektryczny silnik wspomagający, który pozwala bez większego wysiłku rozwinąć prędkość do 45 km/h.

Dlatego w niektórych państwach będzie traktowany jak motorower, który trzeba zarejestrować i ubezpieczyć. Kierowca podczas jazdy będzie zobowiązany do noszenia kasku. 

Producent oferuje dwie wersje. Podstawowa jest wyposażona w akumulator litowo-jonowy o pojemności 400 Wh zapewniający zasięg 75 km. Droższa wersja współpracuje z większym akumulatorem o pojemności 500 Wh, który pozwala na przejechanie 95 km z elektrycznym wspomaganiem. Obie wersje są wyposażone w silnik elektryczny marki Bosch oraz układ hamulcowy z tarczami o średnicy 180 mm.

Na liście wyposażenia elektrycznego roweru jest jeszcze wyświetlacz komputera pokładowego, który pokazuje tryb pracy napędu i jest wyposażony w nawigację satelitarną. Można go połączyć ze smartfonem.

Nowoczesny rower od Peugeota zadebiutuje już za dwa tygodnie podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. W grudniu trafi do wybranych salonów tej marki.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Rowery elektryczne są bardzo dobre ale na poczatek polecam kupić coś tańszego na przykład https://iwobike.pl/

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

100% procent racji! Rower nawet elektryczny musi być na kieszeń polaka, a nie cena z kosmosu

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Cenowo indiana elektryczna jest nie do pobicia przez tego typu wynalazki

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze