Jedyna na świecie kobieca załoga w rajdach cross country! Film i galeria zdjęć

27 lipca na terenie poligonu w gminie Dobra koło Szczecina odbyła się prezentacja pierwszej w Polsce i jedynej na świecie kobiecej załogi w rajdach cross country. Od września pilotem Klaudii Podkalickiej będzie Joanna Madej, mistrzyni Polski w klasie Super 1600 w 2007 roku i II wicemistrzyni Polski w Rajdowym Pucharze Peugeota 206 w 2002 roku.

Prezentacja nowej ekipy rajdowej połączona zostanie z testami samochodu Mitsubishi Pajero T2 przed startem w rajdzie Baja Poland 2012, czyli Rundą Pucharu Świata w rajdach terenowych FIA i trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

„Chcemy złamać stereotyp, że kobiety są słabe i nie potrafią walczyć. Kobiety XXI wieku są silne i odważne, i, tak jak my, śmiało wkraczają w dziedziny zarezerwowane do tej pory wyłącznie dla mężczyzn… Jestem przekonana, że współpraca z Asią przebiegać będzie świetnie – w końcu obie jesteśmy stuprocentowymi kobietami” – śmieje się Klaudia Podkalicka.

Piękne, kobiece i zdolne – Joanna Madej i Klaudia Podkalicka
fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

Bez wątpienia, obecność damskiej ekipy wzbudza zainteresowanie zdominowanego przez mężczyzn świata motoryzacyjnego, tym bardziej, że obie zawodniczki są doświadczone i mają ambitne plany startów w kolejnych imprezach rajdowych. Odwaga, szybkość, precyzja połączona z kobiecą delikatnością i subtelnym wdziękiem oraz wiara w zwycięstwo to bez wątpienia atuty, z jakimi spotkamy się podczas startów Klaudii i Joanny.

Dziewczyny cieszą się na współpracę i wierzą w sukces
fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

„Cieszę się na współpracę z Klaudią. To doświadczony sportowiec, z którym na pewno będzie się mi świetnie współpracowało. Myślę, że wspólnie możemy namieszać w tym męskim „świecie”. Znamy i lubimy się prywatnie, a to na pewno pomoże nam w pracy” –  dodaje Joanna Madej.

Pierwszy egzamin kobieca ekipa otoMoto Team będzie zdawać podczas wrześniowych startów w Baja Poland 2012.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze