Jazda pod prąd korytarzem życia? Ci kierowcy wpadli na jeszcze „lepszy” pomysł

Jazda pod prąd korytarzem życia? Ci kierowcy wpadli na jeszcze „lepszy” pomysł

28 sierpnia 2019
1
3
Wypadki na autostradach i drogach szybkiego ruchu potrafią doprowadzić do powstania wielokilometrowych korków. Ale pod żadnym pozorem nie można na własną rękę próbować się z nich wydostać!
Loading module...

Od pewnego czasu dużo się mówi o konieczności tworzenia korytarzy życia, kiedy na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu dojdzie do wypadku, który uniemożliwi dalszą jazdę. Polscy kierowcy coraz częściej stosują się do tej zasady, ale pojawili się też tacy, którzy próbują wykorzystać korytarz życia do wydostania się z korka, jadąc pod prąd.

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje jeszcze inną sytuację. Kierowcy znajdujący się na lewym pasie prawidłowo ustawili się przy lewej krawędzi, ale ustawili się pod prąd! Oglądając to wideo ma się wrażenie, że wóz strażacki jedzie drogą dwukierunkową. Mija dziesiątki, jeśli nie setki samochodów, a niemal wszystkie skierowane w złą stronę!

Taka inicjatywa nie jest tak szkodliwa jak jazda środkiem korytarza, ponieważ nadal jest on drożny i służby mogą z niego skorzystać. Później policja też sama zezwoliła na wydostanie się z korka jadąc pod prąd. Ale można to robić wyłącznie na polecenie odpowiednich służb, a nigdy na własną rękę!

  Komentarze

  Piotrek
  29 sierpnia 2019 09:51
  Barany now kierowcy
  Piotrek
  29 sierpnia 2019 09:51
  Barany now kierowcy
  And
  01 września 2019 10:15
  Co za debilizm,90%upośledzonych kierowców,prawojazdy na 6m-cy zatrzymać i na autostradzie było by luźniej.