Quantcast

Jamie Chadwick króluje w Miami. Wystartował nowy sezon W Series

Dwukrotna mistrzyni W Series, Jamie Chadwick, nie dała żadnych szans rywalkom podczas otwierającej sezon kobiecej serii wyścigowej rundy w Miami.

W Series to seria wyścigowa tylko dla kobiet, której celem jest zmiana oblicza sportów motorowych. To seria wyścigowa dedykowana kobietom, która ma być wyścigową trampoliną dla zawodniczek, które do tej pory borykały się z problemami sponsorskimi. Pomysłodawcom W Series przyświeca słuszna idea – pomoc w rywalizacji na wysokim poziomie wszystkim paniom, które osiągają świetne wyniki w wyścigach, ale utknęły w niskich klasach w drodze do… Formuły 1.

W miniony weekend wystartował trzeci sezon W Series. Otwierającą rundę w Miami zdominowała dwukrotna mistrzyni kobiecej serii wyścigowej – Jamie Chadwick.

Do niedzielnego wyścigu Jamie Chadwick, reprezentująca barwy ekipy Jenner Racing, wystartowała z pole position, a po zwycięstwo sięgnęła z przewagą prawie trzech sekund. Druga była Nerea Marti, a podium uzupełniła Alice Powell.

Najszybsze okrążenie wyścigu ustanowiła Abbi Pulling. Wśród debiutantek najlepsza okazała się Chloe Chambers, która ukończyła wyścig na dziesiątym miejscu.

Kolejna runda W Series odbędzie się w dniach 20-22 maja na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze