Jamie Chadwick – 15-latka w Ginetta Junior Championschip

Jamie Chadwick to najmłodsza kobieta w Wielkiej Brytanii startująca w serii wyścigowej. 15-latka marzy, by w przyszłości startować w Formule 1 razem ze swoim idolem Jensonem Buttonem.

Jamie Chadwick – utalentowaną zawodniczke być może w przyszłości zobaczymy na torach F1.
fot. materiały zawodniczki

Jamie od 11 roku życia ściga się gokartami, a zaledwie 3 lata później jako pierwsza kobieta, rywalizując z 60-ma zawodnikami – wygrała roczne stypendium (40 tys. funtów) pokrywające koszty startów w pełnym sezonie Ginetta Junior Championschip 2013:

-Poziom uczestników był fenomenalny i zaskoczył instruktorów od pierwszego dnia. Ostatecznie Ginetta szukała zawodnika/czki, który łączy w sobie umiejętności szybkiej jazdy, techniki i osobowości. Jamie brylowała we wszystkich dziedzinach i bardzo się cieszymy widząc, na co ją stać – mówił Lawrence Tomlinson , przewodniczący komisji Ginetta.

Ginetta Junior Championship to seria wyścigowa, która daje początkującym kierowcom w wieku między 14 a 17 lat, szansę na pierwsze kroki na wyścigach samochodowych. Od sezonu 2010 młodzież ściga się modelem Ginetta G40 – samochodem wyścigowym opartym na silniku Forda Zetec 1,8 litra. G40 ma rurowe podwozie ze stali i wiele elementów z włókna szklanego. Wsparcie British Touring Car owocuje wieloma relacjami telewizyjnymi ITV i popularnością tej serii Wielkiej Brytanii.

W sezonie odbywa się 20 rund wyścigów Ginetta Junior. Po rozegranych 14 rundach Jamie zajmuje 10. miejsce (152 punkty), a jej starszy brat Ollie plasuje się na 6. miejscu. Najwyższa lokata Jamie to 5 miejsce w ostatnio rozegranym wyścigu w Knockhill:

– Jestem bardzo zadowolona z pierwszej połowy sezonu, choć wyniki odbiegają jeszcze od moich oczekiwań. Ale muszę mieć na uwadze, że ten rok to przede wszystkim dużo nauki dla mnie. To dziewiczy sezon po wygraniu stypendium i wszystko dzieje się w zawrotnym tempie – pisała na blogu Jamie.

Zawodniczka dołączyła do coraz większej listy zawodniczek, które z powodzeniem zaczęły karierę w sportach motorowych od Ginetta Junior Championship – w tym gwiazdy cyklu GP3: Alice Powell, Louise Richardson i Sarah Moore.

Na dobry początek Jamie Chadwick szlifuje umiejętności w serii Ginetta Junior Championship.
fot. materiały zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze