Jakie samochody są obecnie najpopularniejsze? Statystyki mówią same za siebie

„Klasyczne” samochody są coraz mniej popularne. Sedany, hatchbacki czy kombi powinny się mieć na baczności. Jeśli tak dalej pójdzie SUV-y zdominują europejski rynek. Wzrosty sprzedaży i statystyki mówią same za siebie

Portal Automotive News Europe podsumował wyniki sprzedaży nowych samochodów w Europie, skupiając się przede wszystkim na modelach, które odnotowały największe wzrosty zainteresowania klientów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć (!)  SUV-ów. Rekordzistą okazał się Hyundai Tucson, który przyciągnął do salonów o 65% więcej klientów niż w 2020 roku.

  1. Hyundai Tucson - wzrost o 65$
  2. Tesla Model 3 - 62%
  3. Ford Kuga - 35%
  4. Kia Sportage - 28%
  5. VW Up - 27%
  6. Peugeot 2008 - 25%
  7. Dacia Sandero - 18%
  8. VW T-Roc - 17%
  9. Toyota RAV4 - 16%
  10. Toyota Corolla Wagon - 15%

Z czego wynikają tak doskonałe wyniki sprzedażowe SUV-ów? Przede wszystkim to zasługa trwającej już od kilku lat zmiany preferencji klientów, która stale przebiera na sile, ale także efekt kryzysu półprzewodników. Producenci samochodów dysponując ograniczoną liczbą podzespołów w 2021 roku, skupiali się na sprzedawaniu najbardziej dochodowych modeli.

Największymi przegranymi rynkowych zmian i kryzysu okazali się reprezentanci klasycznych segmentów rynku. Nie ulega wątpliwości, że klasyczne hatchbacki, sedany i kombi są w odwrocie. Jeśli tak dalej pójdzie SUV-y całkowicie zdominują europejski rynek.

Komentarze:

law6 - 7 lutego 2022

suv na nasze drogi to idealny wybór, sam mam rav4 i nie zamienię na nic innego

Odpowiedz

marek - 7 lutego 2022

suvy są wygodne, więc nie dziwi

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze