Karolina Chojnacka

Jaki model Lamborghini sprzedawał się najlepiej w 2020 roku?

Lamborghini zakończyło 2020 rok z rekordem sprzedaży w drugiej połowie roku. I to pomimo pandemii koronawirusa.

Lamborghini w 2020 roku dostarczyło klientom na całym świecie 7430 samochodów. To 9% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, który można przypisać 70-dniowemu wstrzymaniu produkcji na wiosnę. Było to spowodowane dyrektywami włoskiego rządu oraz troską o zdrowie pracowników w pierwszej fazie pandemii.

Natomiast drugie półrocze przyniosło rekordowe wyniki sprzedaży, co dało najlepsze w historii firmy półrocze na dostawy do klientów.

Przeczytaj też: Rekordowy wrzesień Lamborghini

Gdzie trafiły Lamborghini?

Najwięcej nowych Lamborghini będzie jeździć po drogach w USA. Do Stanów Zjednoczonych dostarczono 2224 samochodów. Na drugim miejscu pod względem dostaw są Niemcy – 607 samochodów. Dalej są Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (604 auta), Japonia (600), Wielka Brytania (517) i Włochy (347).

Najbardziej wzrosła sprzedaż Lamborghini w Korei Południowej – 303 samochody to 75% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Najlepiej sprzedającym się modelem okazało się Lamborghini Urus, z dostawą 4391 samochodów. Lamborghini V10 Huracán sprzedało się w liczbie 2193 aut, a V12 Aventador trafił do 846 klientów.

Przeczytaj też: Lamborghini Urus – SUV spod znaku byka

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ten nowy Huracan wygląda kozacko. Widziałem jak ojciec sąsiada wziął ostatnio i powiem szczerze, że nic nie robi na mnie takiego wrażenia jak Lambo.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze