Jak skutecznie sprzedać samochód

Po długim namyśle, rozważeniu wszystkich za i przeciw podjęliśmy w końcu decyzję, żeby sprzedać nasz samochód. Jeśli zamierzamy znaleźć kupca na własną rękę, dobrze jest wiedzieć, jak się do tego skutecznie zabrać.

Aby dobrze sprzedać auto, trzeba dołożyć starań
fot. Motocaina.pl

Większość ludzi, zanim zacznie się wczytywać w szczegóły techniczne i opisy, najpierw skupia się na zdjęciach – zwłaszcza mężczyźni, którzy są typowymi wzrokowcami. Dlatego dobrze zrobione zdjęcia to podstawa ogłoszenia o sprzedaży auta. Mają wzbudzić zainteresowanie i budować zaufanie do sprzedającego, dlatego wcale nie powinny być idealnie podrasowane w Photoshopie: wręcz przeciwnie, jeśli nasz samochód ma usterki, np. zarysowanie na lakierze, zdjęcia również powinny to pokazać. Przede wszystkim ich rolą jest jednak uwypuklanie zalet.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie samochodu do sesji zdjęciowej. Najpierw wyrzucamy wszystkie zalegające śmieci, potem dokładnie odkurzamy fotele, kokpit i bagażnik. Niezbędny może się okazać naprawdę dobry środek do czyszczenia tapicerki, najlepiej środek zawierający nanocząsteczki, które wnikają w strukturę czyszczonych elementów. Przyda się też mleczko do kokpitu i płyn do mycia szyb. Przy okazji zakupów zainwestujmy też w neutralizator zapachów, który odegra swoją rolę podczas oglądania samochodu przez potencjalnego nabywcę.

Zanim zaczniemy robić zdjęcia wnętrza, zadbajmy o dobre oświetlenie – dzień powinien być słoneczny, żeby nie trzeba było się uciekać do użycia flesza, bo to pogorszy ich jakość. Fotografujemy z bliskiej odległości poszczególne elementy: kierownicę, konsolę, drążek skrzyni biegów, a z tylnej kanapy, przy przesuniętych i maksymalnie odchylonych fotelach, ujmujemy cały przedni kokpit. Na koniec ujęcie z zewnątrz, przedstawiające tylną kanapę, przednie siedzenia i bagażnik.

Nieco łatwiej jest przy zdjęciach na zewnątrz auta. Samochód oczywiście dokładnie myjemy i polerujemy, z wykorzystaniem szamponu samochodowego z woskiem bądź wosku w płynie, w sezonie letnim korzystając również z płynu do usuwania śladów po owadach.

Potem wybieramy odpowiednią scenerię, najlepiej w miłym otoczeniu leśnej polany czy wiejskiej drogi, względnie na pustym parkingu. Uważajmy, by nie ująć w kadrze innych samochodów. Na sesję najlepiej zdecydować się w godzinach wczesnopołudniowych bądź południowych, kiedy światło słoneczne jest najbardziej sprzyjające.  Fotografujemy z każdej strony, również pod kątem i na wysokości maski. Kadrujmy tak, by w ujęciu zmieścił się cały pojazd. Stopniowo przechodzimy od ogółu do szczegółu, czyli kolejnych części nadwozia, od stylowych alufelg poczynając, na zarysowaniach kończąc.

Tak przygotowany zestaw zdjęć uzupełniamy starannym opisem stanu pojazdu i jego parametrów technicznych. Im bardziej kompleksowe i przemyślane jest nasze ogłoszenie, tym większa szansa na sukces i udaną transakcję.

 

Źródło: MaxMaster

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze