Jak prawidłowo wymawiać niemieckie nazwy marek samochodowych?

Wydawać by się mogło, że my - Polacy - dokładnie wiemy, jak prawidłowo wymawiać niemieckie nazwy marek takich jak VW, BMW, Opel, Audi czy Mercedes. Sprawdź, czy aby na pewno wiesz to Ty!

O prawidłowo wymawianych nazwach marek samochodowych powstało wiele filmów na You Tube. Jedne prześmiewcze, inne edukacyjne. Pisałyśmy także o tym, że w różnych krajach wymowa tych nazw się zdecydowanie różni – czytaj tu – w tym wypadku zajął się tą tematyką brytyjski dziennikarz.

Podjął się tego wyzwania również hiszpański dziennikarz, który postanowił przepytać przedstawicieli marek z różnych krajów – zobacz tu jak oni radzą sobie w tej kwestii.

Często problemy dotyczą prawidłowej wymowy firmy Porsche – zobacz tu – choć raczej Polacy nie mają z nią problemu.

Swoją drogą, wymieniając poszczególne brandy nie zdajemy sobie sprawy, skąd pochodzą nazwy marek i modeli samochodowych – dowiedz się o tym tu.

Zobacz też:
10 skrótów samochodowych – czy wiesz, co znaczą?
LS, NX lub CT – jak rozumieć nazwy modeli Lexus?
Skoda Karoq – skąd taka nazwa?

Tym razem publikujemy film nieco bardziej z przymrużeniem oka, bo rozbawił nas do łez. Bohaterem jest pewien youtuber, którego „wkurzają” osoby (nazywa ich różnymi epitetami), nie potrafiące prawidłowo wymówić niemieckich nazw koncernów samochodowych. Na tapetę bierze te najbardziej popularne, jak: Audi, BMW, VW, Porsche, czy Opel, a także nieco bardziej niszowe – Koenigsegg, choć akurat w tym ostatnim wypadku firma pochodzi ze Szwecji. Całość przedstawiona jest wyjątkowo zabawnie, w języku angielskim, ale z pewnością wymowę zrozumieją wszyscy.

No i zagadka – jakiej narodowości jest youtuber? 😉

Który filmik najlepszy?


Podobny filmik youtuber z kanału Speed Comparer nakręcił, odnosząc się do marek włoskich.

Tym razem na tapecie marki brytyjskie.

Zobacz też film o markach francuskich.

Na koniec cymes – marki rosyjskie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze