Ewa Kania

Chcesz odzyskać pieniądze z viaTOLL? To już ostatni moment

W październiku 2021 roku zaczął obowiązywać w Polsce nowy system e-TOLL, który zastąpił viaTOLL. To dwa różne rozwiązania, więc kierowcy, którzy mieli przedpłacone środki w ramach starego systemu, nie mogą z nich korzystać w nowym. Mogą je oczywiście odzyskać, ale jest na to ostatni moment.

Do kiedy można odzyskać środki z viaTOLL?

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że użytkownicy systemu viaTOLL mogą składać wnioski o zwrot kaucji lub sald w ciągu 12 miesięcy liczonych od 30 września 2021 r. Ostatni moment na to będzie więc już za kilka dni – 30 września.

Kierowcy mogą zarówno zwrócić się o zwrot wcześniej wpłaconych środków, jak i poprosić o ich przeksięgowanie.

Jeśli nie zrobicie tego do 30 września, wszystkie środki pozostałe na kontach w systemie viaTOLL oraz kaucje za urządzenia zostaną przekazane do Krajowego Funduszu Drogowego.

Jak odzyskać pieniądze z viaTOLL?

Odzyskać środki ze swojego konta w viaTOLL można na dwa sposoby:

  • przesyłając na adres kontakt@etoll.gov.pl podpisany formularz przeksięgowania środków z viaTOLL do e-TOLL i dołączenie zdjęcie OBU obrazującego jego kod kreskowy (w przypadku przeksięgowania kaucji)
  • składając bezpośrednio w Miejscu Obsługi Klienta (MOK) e-TOLL dyspozycję zwrotu środków, dołączając podpisany formularz przeksięgowania środków z viaTOLL do e-TOLL

Szczegółowe informacje na temat wyrejestrowywania się z systemu viaTOLL znajdziecie pod tym adresem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze