Paula Lazarek

Jak odzyskać pieniądze z systemu poboru opłat viaToll przed 1 października?

Kilka dni temu przypominałyśmy, że już od 1 października kierowców będzie obowiązywać nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL. Warto jednak przed tą datą wiedzieć, czy można odzyskać z systemu viaToll środki z opłaconych cyklicznie przedpłat.

Od razu uspokoimy wszystkich tych, którzy teraz pomyśleli, że zaraz stracą swoje pieniądze zgromadzone w portfelu viaToll. Na szczęście, nie ma takiej możliwości, by pieniądze przepadły.

Według Krajowej Administracji Skarbowej, każdy zarejestrowany użytkownik jeszcze aktualnego systemu musi złożyć specjalną deklarację – dyspozycję zwrotu lub przeksięgowania środków z tytułu niewykorzystanego salda lub zwrotu kaucji za urządzenie pokładowe. Także jedynym warunkiem, by odzyskać swoje pieniądze w ramach systemu viaToll jest to, że trzeba się o nie upomnieć.

Na pisemnej deklaracji należy wpisać podstawowe dane, tj. numer rachunku bankowego oraz nazwę banku, IBAN, SWIFT i adres właściciela rachunku. Do końca bieżącego roku zwroty będą wykonywane również na kartę płatniczą użytkownika. Taką deklarację można złożyć osobiście w Punktach Obsługi Klienta systemu poboru opłat lub przesłać zwykłą pocztą.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze