Quantcast
Paula Lazarek

Koniec viaTOLL już bliski. Czas zarejestrować się w nowym systemie

Już za kilka dni system poboru opłat viaTOLL przestanie działać. Czy zarejestrowaliście się już w systemie e-TOLL? Podpowiadamy, jak to zrobić.

e-TOLL miał zostać już wprowadzony jako jedyny system poboru opłat z końcem czerwca. Jednak kierowcy bardzo skarżyli się na wiele problemów z rejestracją, prawidłowym działaniem i przede wszystkim – nie byli zadowoleni z tego, że praktycznie z dnia na dzień trzeba będzie korzystać z nowej aplikacji. Finalnie, termin wygaszenia systemu viaToll został ustalony na 1 października. Wedle Ministerstwa Finansów ta data jest ostateczna i nie ulegnie zmianie.

Kierowcy mają zatem trzy tygodnie na to by zarejestrować w e-TOLL. Czy rejestracja jest prosta? Sprawdziłyśmy. Osoby fizyczne, jak i właściciele działalności gospodarczych mogą skorzystać z mechanizmu uproszczonej rejestracji. Wystarczy tylko, że zalogujecie się do systemu wykorzystując profil zaufany, aplikację mObywatel lub bankowość elektroniczną. Jak informuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej – z tej funkcji skorzystało już blisko 4 tysiące użytkowników.

Jeśli uda wam się przejść poprawnie rejestrację w systemie i macie samochód osobowy wystarczy podanie kilku prostych danych – numer rejestracyjny pojazdu, numer urządzenia pokładowego oraz adres poczty email. Warto wiedzieć wcześniej, że – jeśli chcecie używać swojego smartfona jako nadajnika GPS – należy pobrać aplikację mobilną i wygenerować kod urządzenia. Póki co, aplikację w sklepie Google Play, a także App Store pobrało blisko 135 tysięcy kierowców.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze