Jak kierowcy wjeżdżają pod prąd na autostradę?

Zastanawialiście się kiedyś jak to się dzieje, że ktoś wjeżdża pod prąd na autostradę? To wina złego oznakowania? Mylącego układu drogi? Nic z tych rzeczy.

Jadący przed autorem nagrania kierowca Audi porusza się w sposób niebudzący zastrzeżeń. Do momentu kiedy, ignorując linie, znaki oraz zdrowy rozsądek, zmienia pas i wjeżdża pod prąd na łącznik autostradowy.

Autor nagrania relacjonuje, że trąbił przez długi czas, na co kierowca Audi nie reagował. Po chwili z naprzeciwka nadjechało inne auto i szczęśliwe uniknęło kolizji z jadącym pod prąd samochodem. Całe szczęście, że zaraz po wjechaniu na autostradę, kierowca Audi ocknął się i zawrócił.

Najnowsze

Rajd Polski Historyczny coraz bliżej. Na uczestników czeka 900 km trasy!

W decydującą fazę weszły przygotowania do rozpoczęcia Rajdu Polski Historycznego – ważnej międzynarodowej imprezy, nawiązującej do Rajdów Polski, organizowanych niegdyś przez Automobilklub Krakowski.

Zawody odbędą się w terminie od 5 do 8 września 2019 r., a 8. edycja Rajdu Polski Historycznego będzie połączona z 2. Rajdem Polski Nowych Energii. Jak co roku kibice będą mieli okazję obejrzeć start honorowy z Rynku Głównego w Krakowie, gdzie w czwartek 5 września zaprezentują się w klasycznych samochodach rajdowych i w autach z napędem alternatywnym nie tylko najlepsze krajowe załogi, ale także czołowi zawodnicy z Austrii, Niemiec, Luksemburga, Litwy i Węgier.

Oczekujemy w sumie około czterdziestu załóg. W tym czasie na Rynku Głównym będą również wystawione wyjątkowe okazy samochodów zabytkowych. Bazą zawodów jest niezmiennie Wieliczka – informuje Erwin Meisel, dyrektor zawodów.

Na uczestników czeka blisko 900-kilometrowa trasa, prowadząca najtrudniejszymi odcinkami dróg na południu Małopolski. Niemal trzecia część całego dystansu to próby klasyfikacyjne w formie testów na regularność jazdy.

Pierwszy dzień to zmagania na nocnych odcinkach po Jurze Krakowskiej, drugiego dnia trasy wiodą po Pogórzu Wielickim, Beskidzie Wyspowym i Niskim, zaś w trzecim dniu – po Beskidzie Makowskim. Meta rajdu – w Krakowie na Placu Wielkiej Armii Napoleona u stóp Wawelu (sobota 7 września) – uzupełnia Bogusław Sajdak, wicedyrektor imprezy. 

Zarówno 8. Rajd Polski Historyczny, jak i 2. Rajd Polski Nowych Energii są rozgrywane w formule testów regularności; w tej konkurencji liczy się perfekcyjna jazda z zadaną średnią prędkością na trudnych technicznie odcinkach specjalnych.

Odchylenia od tej prędkości idealnej są mierzone w punktach kontrolnych z dokładnością do 0,1 sek. za pomocą systemu satelitarnego. Organizatorzy szczegółowo opisali istotę tej konkurencji na stronie internetowej zawodów w zakładce aktualności/poradnik dla początkujących.

 

Najnowsze

7-letnia Julia Jantarska zaprezentuje się na Verva Street Racing!

Siedmioletnia Julia Jantarska na Instagramie znana jest pod nickiem @taddy_112. Jest zdeterminowana, chętnie się uczy i szkoli technikę jazdy. Już jutro zaprezentuje swoje umiejętności na VERVA Street Racing!

W Pucharze Polski Pitbike jest ponad stu startujących, jednak na to wielkie wydarzenie zaproszenie otrzymało tylko piętnastu zdolnych zawodników. 

Jest to pewne wyróżnienie dla młodej Julii za spore postępy i dotychczasowe osiągnięcia. Będziecie ją mogli zobaczyć w sobotę oraz niedzielę w strefie Action od godziny 15.00, gdzie wraz z innymi będzie prezentować swoją technikę jazdy. Trzymamy za nią kciuki! 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej zdolnej dziewczynce i jej pasji to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: https://www.motocaina.pl/artykul/motocykle-i-dzieci-czy-to-dobre-polaczenie-poznajcie-siedmioletnia-julke-i-jej-niesamowita-historie-36770.html.

Najnowsze

Motocykle Harley-Davidson. Nowości na rok 2020!

W 2020 r. Harley-Davidson zaoferuje motocyklistom wiele nowych modeli, elementów wyposażenia i akcesoriów. Wśród nich pojawi się nowy Low Rider® S, elektryczny motocykl LiveWire™ oraz CVO™ Tri Glide®.

Motocykl LiveWire to całkowicie nowy model z napędem w pełni elektrycznym.  Napędzany elektrycznym silnikiem H-D™ Revelation™ zapewniającym natychmiastową dostępność momentu obrotowego i natychmiastowy przyrost mocy, motocykl LiveWire zapewnia możliwość szybkiego przyspieszania natychmiast po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów. Średni zasięg 158 km zapewnia optymalne parametry do jazdy miejskiej. LiveWire jest pierwszym modelem w portfelu elektrycznych jednośladów,  którego celem jest osiągnięcie przez firmę Harley-Davidson pozycji lidera elektryfikacji motocykli.

Projektanci nowego motocykla Low Rider S postawili przede wszystkim na parametry, takie jak moc, zwinne prowadzenie oraz swoboda jazdy, w połączeniu z tradycyjnym charakterem Harley-Davidson. Kierowanie tym modelem bazującym na ramie Softail jest zoptymalizowane dzięki wysokiej jakości zawieszeniom dostrojonym do agresywnej jazdy i dzięki mocy, którą zapewnia muskularny silnik Milwaukee-Eight® 114. Elementy stylistyczne nawiązujące do stylu custom obejmują podwyższoną kierownicę, mini owiewkę, jednoosobowe siedzenie oraz czarne elementy wykończenia. 

 

Nowy model Road Glide Limited, który w roku 2020 zastąpi model Road Glide Ultra, posiada nowe cechy, w tym nowe malowania, błyszczące wykończenie wnętrza owiewki, podgrzewane manetki, koła Slicer II Contrast Bright i nowy zbiornik, a także nowe medaliony na przednim i tylnym błotniku. Road Glide Limited to długodystansowy motocykl z charakterystyczną, aerodynamiczną owiewką w kształcie pyska rekina z trzema wlotami Splitstream ograniczającymi zawirowania strug powietrza wokół głowy. Silnik Milwaukee-Eight® 114 zapewnia płynną jazdę i duży zapas mocy, natomiast podwójny reflektor LED Daymaker® gwarantuje doskonałą widoczność w nocy. 

Nowy trójkołowiec CVO™ Tri Glide® dołączy do modeli CVO™ Limited i CVO™ Street Glide® w ramach portfela produkowanych w ograniczonych ilościach motocykli super-premium CVO na rok 2020. Modele CVO są jako jedyne napędzane jednostką Milwaukee-Eight® 117, silnikiem o największej pojemności (1923 cm3) i mocy produkowanym przez firmę Harley-Davidson. 

Nowości na rok 2020 to także usługa H-D™ Connect – oferowana w ramach abonamentu łączność z motocyklem poprzez aplikację na smartfony dla wybranych modeli Harley-Davidson, a także Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) – nowy zbiór technologii wspomagający kierowcę podczas jazdy zawierający m.in. systemy kontroli trakcji oraz zaawansowany system ABS.

Najnowsze

Hyundai pokaże elektryczny koncept 『45』

Podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (10-22 września 2019) Hyundai Motor zaprezentuje kierunek, w jakim będzie zmierzać design przyszłych modeli marki. Jaki będzie koncepcyjny, elektryczny『45』?

Samochód koncepcyjny Hyundai 『45』 zostanie zaprezentowany światu 10 września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie o godz. 09:25 w hali nr 11. Hyundai zaprezentuje różne innowacje technologiczne z obszaru motoryzacji oraz ich aplikacje związane ze stylem życia ilustrujące „Style Set Free”.

Nowy koncept podkreśla wybiegający w przyszłość styl projektowania, będący ewolucją „Sensuous Sportiness” – języka projektowego marki Hyundai. „Sensous” oznacza więcej emocji, które wywoływane są u Klienta poprzez design, a „Sportiness” odpowiada za dostarczenie tych emocji poprzez innowacyjne rozwiązania z zakresu mobilności.

Najnowsze