Karolina Chojnacka

Jade Edwards będzie się ścigać w BTCC! To pierwsza kobieta w serii od 2007 roku

Zespół Power Maxed Racing ogłosił, że Jade Edwars weźmie udział w trzech rundach Kwik Fit British Touring Car Championship. Edwards będzie pierwszą kobietą ścigającą się w serii BTCC od 2007 roku.

Jade Edwards weźmie udział 26 września na torze Silverstone w 16, 17 i 18 rundzie Kwik Fit British Touring Car Championship, ścigając się za kierownicą Vauxhall Astra i reprezentując barwy zespołu Power Maxed Racing. Szef ekipy, Adam Weaver, wyznał:

Znam Jade od kilku lat, zawsze byłem pod wrażeniem tego, jak angażuje się we wszystko, co robi z takim zapałem. Chociaż miała dużo pecha na torze, jest świetnym kierowcą i ma zasłużoną reputację ulubienicy fanów. Mówiła publicznie o swojej tęsknocie, by dostać się do BTCC w konkurencyjnym samochodzie, a biorąc pod uwagę wyjątkowe możliwości, jakie dał nam ten rok, nie musieliśmy się długo zastanawiać, czy posadzić ją za kierownicą naszego samochodu.. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co ona może zrobić.

Przeczytaj też: Sophia Flörsch zachwycona polskim Fiatem!

Jade Edwards nie kryje swojej radości z możliwości startu w BTCC:

Ściganie się w BTCC to moje marzenie z dzieciństwa i nie ukrywam, że pracuję nad tym. Jestem w padoku odkąd skończyłam 10 lat, albo kibicuję tacie, albo rywalizuję – teraz ściganie się w głównym turnieju to coś, czego nigdy nie zapomnę! PMR ma wspaniałe osiągnięcia, a Adam zawsze okazywał mi wsparcie w trakcie mojej kariery, nawet sponsorując moją rywalizację Clio Cup w 2018 roku, więc to niesamowite, że mam możliwość z nimi pracować. Astra już dowiodła swojej szybkości w tym sezonie, więc nie mogę się doczekać, żeby do niej wsiąść i zobaczyć, co da się zrobić.

Pakiet TOCA nie jest obcy Jade Edwars, która od 2017 roku ściga się w bardzo konkurencyjnym Renault UK Clio Cup, gdzie w zeszłym roku zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężczyni wyścigu Aston Martin GT4 Challenge podąża śladami swojego ojca Jima Edwardsa Jr, który jest zwycięzcą wyścigu BTCC, i chce wykorzystać tę okazję, aby rozpocząć karierę w BTCC.

Edwards będzie pierwszą kobietą ścigającą się w BTCC od 2007 roku, kiedy w serii rywalizowała Fiona Leggate.

Przeczytaj też: Gosia Rdest szykuje się do startu na francuskim torze Magny-Cours

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze