Gosia Rdest szykuje się do startu na francuskim torze Magny-Cours

Circuit de Nevers Magny-Cours najbardziej jest znany z tego, że w latach 1991-2008 odbywało się tam Grand Prix Francji Formuły 1. Położony wśród pól i w dosyć spokojnej okolicy obiekt jest jednak zagłębiem francuskiego motorsportu. Swoją siedzibę ma tutaj między innymi Oreca, słynny konstruktor samochodów wyścigowych.

Po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Magny-Cours będzie dla Polki kolejnym nowym torem, jednak przed startem weekendu jest pełna optymizmu zwłaszcza, że puchar Alpine ścigać się będzie tam po raz pierwszy w swojej historii.

Gosia Rdest szykuje się do startu na francuskim torze Magny-Cours

Trzy wyścigi na torze Nogaro pozowoliły mi, mimo przeszkód stanąć na 8. miejscu klasyfikacji. Chcę iść w górę i ten wynik poprawić. Coraz lepiej znam auto, jego charakterystykę. Uczę się z każdym wyjazdem na tor i poprawiam z okrążenia na okrążenie. Połowa stawki po pierwszej rundzie to dla mnie spokojny, zadowalający debiut w nowej dla mnie serii. Przed nami nieco „krótszy” weekend, bo tym razem zamiast trzech, pojedziemy dwa wyścigi. Co ciekawe, pierwszy z nich odbędzie się nocą a to będzie na pewno ciekawym doświadczeniem na tym legendarnym torze.

Alpine jest obecnie na językach całego świata motorsportu. W miniony weekend Grupa Renault ogłosiła, że jej ekskluzywna marka, której ambasadorką jest Polka, będzie obecna w Formule 1.

Gosia Rdest szykuje się do startu na francuskim torze Magny-Cours

Informacja o tym, że od przyszłego sezonu Alpine będzie w F1 brzmi dumnie. Cieszę się, że los tak splótł moje drogi, że marka z którą jestem związana dziś jest w nagłówkach wszystkich informacji sportowych. Powrót marki Alpine na rynek kilka lat temu zwiastował powrót legendy. Sama mam przyjemność ścigać się w serii Alpine i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem przygotowania zarówno auta jak i całej serii. Mam nadzieję, że ten odważny rebranding przyniesie dużo dobrego dla marki, a co za tym idzie – legenda powróci.

Podczas II rundy Alpine Europa Cup kierowcy wystartują w dwóch wyścigach na dystansie 25 minut + 1 okrążenia. Pierwszy z nich odbędzie się po zmroku. Transmisje można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube oraz na jej profilu na Facebooku.

Gosia Rdest szykuje się do startu na francuskim torze Magny-Cours

Harmonogram:
Piątek, 11 września
11:15 – Pierwszy trening (40 min)
20:25 – Drugi trening (40 minut)
Sobota, 12 września
13:40 – Pierwsze kwalifikacje (20 min)
14:10 – Drugie kwalifikacje (20 min)
21:20 – Pierwszy wyścig (25 min + 1 okrążenie)
Niedziela, 13 września
15:55 – Drugi wyścig (25 min + 1 okrążenie)

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze