Ewa Kania

Z polską ITD nie ma żartów. Dadzą mandat i zabronią dalszej jazdy nawet amerykańskiej armii!

Inspekcja Transportu Drogowego ma za zadanie kontrolować poruszające się po polskich drogach transporty. Jej uwagę przykuwają szczególnie transporty nienormatywne, a inspektorzy nie odpuszczą nawet amerykańskiej armii.

ITD zatrzymała transport pojazdów armii Stanów Zjednoczonych

Jak informuje poznański oddział Inspekcji Transportu Drogowego, na pilskim odcinku DK10 przeprowadzano kontrole i ważenie pojazdów. Dwa z nich, którymi wykonywano krajowy transport drogowy pojazdów z Poznania do Drawska Pomorskiego okazały się nienormatywne.

W przypadku pierwszego pojazdu pomiar masy całkowitej wykazał przekroczenie dopuszczalnej wartości o 18,3 t oraz długości o 5,9 m. Natomiast drugi pojazd był za ciężki o 8,1 t i za długi o 5,1 m.

Ograniczenia prędkości na autostradzie przestaną mieć sens. Auta same zmuszą kierowców do wolnej jazdy

Takie zatrzymanie nie byłoby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że przewożono w ten sposób wozy bojowe amerykańskiej armii. Zaś w Drawsku Pomorskim znajduje się poligon wojskowy.

Armia USA będzie musiała zapłacić za nieprzepisowy przewóz swoich pojazdów?

Jak podaje ITD, zatrzymane pojazdy naruszały przepisy ustawy Prawa o ruchu drogowym, które zabraniają przewozu pojazdem nienormatywnym ładunków innych niż ładunek niepodzielny. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną.

Do czasu usunięcia nieprawidłowości pojazdy nie mogły jechać dalej. Nie wiemy jak długo żołnierze musieli czekać na poligonie na swoje wozy bojowe.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze