innogy go! - elektryczny car sharing już od roku sprawdza się na warszawskich ulicach

innogy go! - elektryczny car sharing już od roku sprawdza się na warszawskich ulicach

21 kwietnia 2020
W pełni elektryczny car sharing jest już rok na warszawskim rynku. Obecnie, usługa ma ponad 74 tys. aktywnych użytkowników, a sieć ładowania samochodów innogy go! obejmuje już 68 punktów.

W kwietniu 2019 roku, firma innogy Polska uruchomiła innowacyjną na skalę europejską usługę innogy go!. Flota ekologicznych i bezemisyjnych BMW i3 wyjechała na ulice Warszawy w liczbie 500 egzemplarzy i spowodowała spore zmiany na rynku motoryzacyjnym. Innowacyjny model biznesowy – współdzielenie w pełni elektrycznych aut – okazał się być przepustką do serc konsumentów, którzy wcześniej nie mieli możliwości poznać czterokołowca z napędem elektrycznym.

Elektryczne samochody na minuty już na samym początku wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko ekspertów branży motoryzacyjnej, ale przede wszystkim mieszkańców Warszawy. Po roku działania, innogy go! ma  ponad 74 tys. aktywnych użytkowników, a łączny dystans przebyty elektrycznymi autami odpowiada ponad 100 okrążeniom Ziemi.

Przeczytaj: Pierwszy mobilny pomiar smogu w Warszawie

Wśród użytkowników innogy go! znaleźli się prawdziwi rekordziści. Zwycięzca statystyk, od startu usługi wypożyczył samochód aż 453 razy. Inny użytkownik przetestował prawie połowę floty i jeździł aż 219 różnymi autami innogy go!. Najdłuższy wynajem liczył prawie 10 dni, zaś najdłuższa trasa 2 129 km! 

innogy Polska przewiduje, że wraz z rozwojem infrastruktury będzie wzrastać zainteresowanie elektrykami nie tylko wśród konsumentów, ale również wśród użytkowników biznesowych. W październiku 2019 roku, innogy wprowadziła usługę car sharingu dla firm, oferując atrakcyjne warunki wypożyczania floty na krótki termin. Oprócz tego, flotę innogy go! uzupełniły testowo samochody dostawcze, a niebawem zasilą ją kolejne elektryki z segmentu premium. 

Więcej: Innogy uruchamia car sharing dla elektrycznych samochodów dostawczych

W dobie epidemii, innogy go! aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem i udostępnia swoją flotę organizacjom pozarządowym oraz harcerzom pomagając dotrzeć do potrzebujących w najdalsze zakątki Warszawy. I tak, dzięki bezemisyjnym samochodom innogy go!, Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR zaopatruje seniorów w posiłki i produkty codziennego użytku, wolontariusze akcji „Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich” jeżdżą do kombatantów, a Związek Harcerstwa Polskiego dostarcza do szpitali maseczki dla lekarzy, ratowników i pielęgniarek. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!