InMobi – korzystasz z aplikacji i oszczędzasz

14 września 2020
Nowe funkcjonalności, atrakcyjny wygląd i jeszcze bardziej intuicyjna obsługa to tylko niektóre z zalet najnowszej wersji aplikacji poprawiającej bezpieczeństwo na drogach.
Loading module...

Dzięki InMobi nie tylko ominiemy korki, czy miejsca w których są utrudnienia w ruchu, ale także znajdziemy najbliższy warsztat lub punkt ładowania samochodów elektrycznych. Główną funkcjonalnością pozostaje jednak ocena stylu jazdy kierowcy – na tej podstawie przyznawane są zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne sięgające nawet 20%.

Pierwsza wersja InMobi została wprowadzona pod koniec 2018 roku i szybko zyskała sobie zwolenników. Obecnie korzysta z niej już ponad 17 000 kierowców. mówi Magdalena Kaca, Dyrektor  Departamentu Ubezpieczeń w Volkswagen Financial Services, wyznaje:

InMobi powstało po to, aby poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Działanie jest proste: gdy włączymy aplikację, monitoruje ona nasz styl kierowania pojazdem i przyznaje punkty za przepisową i bezpieczną jazdę. Im wyższe dostaniemy oceny, tym lepiej. Najlepszych kierowców  „nagradzamy” zniżką na ubezpieczenia komunikacyjne. W ten sposób nie tylko edukujemy kierowców, ale także wyrabiamy tak zwane dobre nawyki wśród użytkowników aut.

Ubezpieczenie oferowane przez VWFS to tak zwane UBI (z ang. usage based insurance). Polisy zwarte w tej sposób bazują na danych telematycznych, gdzie wysokość składki określana jest na podstawie stylu jazdy kierowcy.:

Krótko mówiąc: im bezpieczniej i płynniej jeździmy, tym mniej zapłacimy za kolejny pakiet ubezpieczeniowy swojego samochodu.

Aplikacja jest oczywiście bezpłatna – można ja pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. InMobi 2.0 zawiera na bieżąco aktualizowane dane o warunkach na drodze, wypadkach, kontrolach i fotoradarach. Dzięki temu kierowcy mogą na od razu reagować na wydarzenia na drodze. Aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo zadbano także o takie funkcjonalności jak tryb nocny. Dzięki zmianie kolorystyki aplikacji, po zmroku korzystanie z niej jest nie tylko łatwiejsze, ale dodatkowo nie męczy wzroku. Dodatkową zaletą dla posiadaczy marek Volkswagen, Škoda, Seat czy Audi jest mapa sieci delaerskiej Grupy Volkswagen.

Przeczytaj też: Bezpłatna aplikacja Porsche ROADS – co dzięki niej może zyskać kierowca?

Nowa wersja aplikacji to także dodanie zakładek, takich np. jak TRASA. Kierowcy mogą na bieżąco sprawdzić tam, jak oceniany jest ich styl jazdy. Jeżeli noty nie są zadowalające można zobaczyć, gdzie można poprawić jazdę. Magdalena Kaca wyjaśnia:

Dzięki załączonej mapie przejazdu oraz zestawieniu najważniejszych parametrów, wpływających na bezpieczną jazdę, dowiemy się jaka część trasy została przejechana płynnie, a w jakiej przytrafiły się gwałtowne manewry. Jest to o tyle przydatne, że mając stały podgląd do oceny stylu jazdy możemy korygować go, a tym samym wpływać na wysokość rabatu. Im lepsza ocena tym wyższa zniżka na pakiet ubezpieczeń OC/AC/NNW i Assistance. W praktyce oznacza to więc, że musimy jeździć jeszcze bezpieczniej.

Jak działa InMlobi 2.0?

Korzystanie z aplikacji jest proste. Jej ściągnięcie, zainstalowanie oraz proces rejestracji zajmują zaledwie kilka minut. Wszystko sprowadza się do kilku czynności:

Pobranie aplikacji i rejestracja

Ściągnij aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i zarejestruj się podając imię, numer telefonu oraz e-mail. Można też zarejestrować się przez Facebooka. Dodaj swój samochód skanując kod QR z dowodu rejestracyjnego. Możesz to też zrobić metodą tradycyjną spisując numery VIN i rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji pojazdu.

Korzystanie z aplikacji i sprawdzanie oceny stylu jazdy

Teraz można korzystać z aplikacji. Pamiętaj, aby po każdej zakończonej trasie sprawdzać swój wynik. Jeżeli otrzymasz ocenę 10, oznacza to, że jesteś bezpiecznym kierowcą i masz szansę na uzyskanie zniżki na ubezpieczenie. Na ocenę (skala od 1 do 10) składają się m.in. takie parametry jak: płynność i dynamika jazdy, gwałtowne przyśpieszenie czy hamowanie.

Przedłużenie ubezpieczenia na korzystnych warunkach

Jeśli regularnie jeździłeś z włączoną aplikacją oraz poprawiałeś swój styl jazdy, możesz liczyć na dodatkową zniżkę przy przedłużeniu polisy InMobi – nawet do 20%. Zniżka łączy się z innymi zniżkami i znacząco może obniżyć koszt pakietu ubezpieczeń. Szczegółowe podsumowanie wraz z ofertą znajdziesz w zakładce OC/AC na miesiąc przed końcem ważności Twojej polisy. Pakiet ubezpieczeń możesz kupić w aplikacji z naliczonym rabatem.

Przeczytaj też: BMW Motorrad i Rever dzięki swojej aplikacji dotarli do miliona motocyklistów!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!