Karolina Chojnacka

Bezpłatna aplikacja Porsche ROADS – co dzięki niej może zyskać kierowca?

Aplikacja Porsche ROADS została wzbogacona o nowe funkcje. Do tej pory kierowcy, korzystając z aplikacji, mogli odkrywać, zapisywać i udostępniać najlepsze samochodowe trasy na świecie. Co teraz się zmieniło?

Opracowana przez Porsche bezpłatna aplikacja ROADS może „podsunąć” właściwą trasę każdemu kierowcy. Od 2019 roku społeczność jej użytkowników w ponad 60 krajach urosła do ponad 100 tysięcy osób. Aplikacja jest dostępna na urządzenia iOS, do pobrania w App Store, i działa na Apple CarPlay. Teraz zyskała dodatkowe funkcje.

Bezpłatna aplikacja Porsche ROADS – co dzięki niej może zyskać kierowca?

Dzięki współpracy z amerykańskim start-upem ClimaCell użytkownicy otrzymują szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na trasie ich przejazdu. ClimaCell specjalizuje się w hiperlokalnych, bardzo dokładnych prognozach pogody, sporządzanych na bazie setek milionów czujników analizujących pogodę i jakość powietrza na całym świecie. Porsche ROADS informuje o aktualnym poziomie zanieczyszczeń na pokonywanej trasie w intuicyjnej formie wzorowanej na sygnalizacji świetlnej. Pozwala to kierowcom zdecydować, czy jechać z opuszczonymi, czy też z podniesionymi szybami, oraz zaplanować najlepsze miejsca na postój z uwzględnieniem jakości powietrza w konkretnych lokalizacjach. A kto z nas jadąc na urlop, nie chce odetchnąć świeżym, czystym powietrzem?

Dan Slagen, szef marketingu ClimaCell, wyznał:

ClimaCell z radością przystąpiło do współpracy z Porsche i udostępniło do zaimplementowania w aplikacji ROADS bardzo ważną funkcję. Znajomość poziomu jakości powietrza wokół nas jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji dotyczących naszego zdrowia. Cieszymy się, że informacje na ten temat możemy dostarczać kierowcom z całego świata.

Bezpłatna aplikacja Porsche ROADS – co dzięki niej może zyskać kierowca?

Przeczytaj też: Porsche razem z nowym start-upem wspierają elektomobilność

Kolejna nowość w Porsche ROADS to możliwość organizowania przez użytkownikówwspólnych wycieczek. Z jednej strony entuzjaści jazdy samochodem mogą za pomocą aplikacji odnaleźć osoby o podobnym nastawieniu, z drugiej – istniejące już grupy mają szansę zyskać nowych członków.

Marco Brinkmann, twórca platformy ROADS w dziale cyfrowego marketingu Porsche, powiedział:

ROADS sprowadza się do pogłębiania pasji do jazdy samochodem – czy to za kierownicą Porsche, czy jakiegokolwiek innego samochodu. Dzięki nowej funkcji „podróże” spełniamy od dawna wyrażane przez naszych użytkowników życzenie, by za pomocą zaledwie kilku kliknięć móc organizować wspólne wycieczki. Wiedząc, że powietrze na trasie podróży ma dobrą jakość, zapaleni kierowcy mogą się nią cieszyć jeszcze bardziej świadomie.

Bezpłatna aplikacja Porsche ROADS – co dzięki niej może zyskać kierowca?

Przeczytaj też: Jak wymawiać nazwę „Porsche”?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze