Inessa Tushkanova wystartuje w 49. Rajdzie Barbórki

Ukraińska zawodniczka rajdowa, Inessa Tushkanova, już w tę sobotę będzie debiutować w jednym z najsłynniejszych polskich rajdów - warszawskiej Barbórce. Wczoraj wieczorem przyleciała do Polski, aby przez kolejne dni spotkać się z polskimi mediami i fanami, m.in. z Motocainą.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Inessa Tushkanova to 24-letnia zawodniczka z Ukrainy, która od kilku sezonów podbija scenę rajdową całej Europy – z powodzeniem występowała m.in. w swoim rodzimym kraju, gdzie należy już do absolutnej czołówki kierowców, w Rosji, na Litwie, a nawet Turcji. Do tej pory Polskę odwiedziła jednokrotnie, na zaproszenie organizatorów tegorocznej Kotliny Mocy (czytaj tutaj). Tym razem przyleciała niemalże wprost z Portugalii, gdzie w ostatni weekend listopada występowała w wytrzymałościowym wyścigu offroadowym 24 Horas TT Vodafone – Vila de Fronteira w barwach włoskiego zespołu Top Run. Brawurową jazdę przypłaciła niestety dachowaniem, ale do Polski przybyła w dobrym nastroju.

Inessa Tushkanova
fot. materiały prasowe

– Cieszę się przede wszystkim z możliwości spotkania z polskimi fanami – jestem z nimi w ciągłym kontakcie i popularnością, którą tutaj zdobyłam, sprawia mi ogromną satysfakcję. Start w tak prestiżowej i ważnej imprezie jak Barbórka, to dla mnie duże wyróżnienie.

Na Kryterium Asów pojawi się wraz ze swoją sprawdzoną pilotką Natalią Potapovą. Załoga Motozone Tushkanova Motorsport rywalizować będzie w klasie drugiej w Renault Clio Sport. Inessa pojawia się w Polsce dzięki swoim sponsorom: firmom Durasan, Bottari i Holicon. Kibice będą mogli ją zobaczyd na odcinkach na Torze FSO, Służewcu, Żeraniu i kultowym finałowym oesie na ulicy Karowej.

Inessa na lotnisku w Warszawie.
fot. materiały prasowe

To ostatni start zawodniczki w tym roku – Inessa obiecuje, że da z siebie wszystko chcąc udowodnić, na co stać kobiety w sporcie motorowym.

Pamiętajmy, że poza Inessą wraz z pilotką na Karowej zobaczymy również polską załogę Wilk & Żuk Rally Team, która startuje pod patronetem medialnym Motocaina.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze