Ile Ducati Monster zjechało z linii produkcyjnej? Liczba robi wrażenie!

18 stycznia 2021
10
Wyjątkowy model w historii Ducati to Monster 1200 S „Black on Black”.

350 tysięcy, tyle Ducati Monster zjechało z linii produkcyjnej.

350-tysięczny model to Monster 1200 S „Black on Black”, który dyrektor generalny Ducati Claudio Domenicali i dyrektor Ducati Design Center Andrea Ferraresi osobiście dostarczyli jego właścicielowi, Sebastienowi Francois Yves Hervé De Rose.

Pan De Rose, który zamówił Monster 1200 S u dealera Ducati w Mediolanie, został zaproszony z tej okazji do Borgo Panigale. Motocykl, spersonalizowany tabliczką z numerem 350 000, został dostarczony właścicielowi wraz z certyfikatem autentyczności podpisanym przez Claudio Domenicaliego oraz szkicem Monstera podpisanym przez projektanta, Angelo Amato.

Przeczytaj też: Nowy Ducati Monster – rozwija moc 111 KM przy 9250 obr/min. Czy to faktycznie „potwór”?

Monster to najlepiej sprzedający się model Ducati. Jego legenda narodziła się w 1992 roku, kiedy firma wypuściła na drogę Ducati z podwoziem Superbike pozbawionym owiewek i wszystkich niepotrzebnych elementów. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu M900, pierwszego Monstera w historii, Ducati zapoczątkowało nowy segment rynku motocyklowego – sports naked.

W ciągu prawie trzydziestu lat Monster zmieniał się, ulepszał i ewoluował pod względem technicznym i estetycznym, ale nigdy nie tracił z oczu swojego głównego celu: bycia motocyklem zapewniającym maksymalną frajdę z jazdy i inspirującym nowe pokolenia pasjonatów motocykli.

Przeczytaj też: Ducati Monster 696 najlepszy w oczach kobiet

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!