Ducati Monster 696 najlepszy w oczach kobiet

Według testów przeprowadzonych przez kobiety współpracujące z portalem Motorcycle USA, motocykl Ducati Monster 696 jest modelem najbardziej pożądanym przez płeć piękną. I nie chodzi tu wyłącznie o względy wizualne.

Grupa kilkunastu kobiet, stale współpracująca z portalem Motorcycle USA, postanowiła sprawdzić, który spośród najbardziej popularnych motocykli sprawdzi się najlepiej podczas testu. W celu skonstruowania testu w możliwie rzetelny sposób, ocena motocykli została podzielona na kilka kategorii. Przede wszystkim pod lupę wzięto motocykle sportowe, sportowo-turystyczne i miejskie. Bogatszą charakterystykę użytkowania maszyn zapewniły także takie kategorie, jak przeznaczenie dla zarówno początkujących, jak i zaawansowanych w technice jazdy użytkowniczek, a także pułap cenowy do 10 tys. dolarów amerykańskich.

fot. Ducati

Na tej podstawie zostało wybranych pięć motocykli z pięciu różnych krajów: BMW F800R ($10,840), Ducati Monster 696 ($8,795), Kawasaki Ninja 650 ($7,499), Triumph Street Triple R ($9,599) oraz Yamaha FZ6R ($7,690). Testerki udały się w podróż wiodącą przez drogi o różnorodnej charakterystyce, począwszy od tych pełnych ciasnych zakrętów, a skończywszy na zakorkowanych ulicach miast. W tych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się Ducati Monster 696. Motocykl zdobył maksymalną liczbę punktów w takich kategoriach, jak praca silnika, hamowanie, prowadzenie, zawieszenie oraz wygląd.

„Początkowo nie byłam przekonana, że ten motocykl będzie ze mną współpracował. Kiedy jednak na niego wsiadłam, wiedziałam, że będzie inaczej. Kiedy potrzebujesz mocy, to ją znajdujesz. Co więcej, nic nie brzmi tak dobrze jak V-twin.” – mówi jedna z uczestniczek testu, Vicki Schouten.

Zalety dźwięku silnika dostrzegają też inne uczestniczki testu:

„Ducati Twin brzmi hipnotyzująco. Od momentu uruchomienia dźwięk motocykla wyzwala duże emocje”– ocenia Tania Satchwell.

fot. Ducati

Pochwałę otrzymał też kokpit maszyny, gdzie poza dużymi zegarami – prędkościomierza i obrotomierza, znalazł się także zegar do mierzenia czasu przejazdu danego odcinka.

Ponadto uwagę kobiet zwróciło sztywne zawieszenie, które pozwala na perfekcyjną współpracę z motocyklem podczas pokonywania zakrętów. Panie zaznaczyły jednak, że ta cecha nie sprawdza się w dłuższych podróżach, ponieważ wtedy kierowca może zacząć odczuwać każdą nierówność drogi. Mimo tego kobiety jednogłośnie wyraziły swój zachwyt nad modelem Ducati.

„Monster definiuje to, czym jest sztuka na dwóch kołach” – podsumowuje Jan Plessner.

Pełny test do przeczytania tutaj: http://www.motorcycle-usa.com/8/13636/Motorcycle-Article/2012-Womens-Street-Bike-Shootout.aspx

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze