Ikarus z klocków Lego - głosowanie w Internecie. Film

17 marca 2014
Stara motoryzacja nie rdzewieje a inspiruje. Dowodem może być praca pana Mateusza Wawrowskiego z Poznania. Cały czas trwa głosowanie internetowe - liczba głosów Internautów przesądzi o tym, czy firma Lego wypuści na rynek zestaw klocków do budowy Ikarusa.

Dowodem inspiracji starą motoryzacją może być praca pana Mateusza Wawrowskiego z Poznania. Sprawa nie jest nowością, bo o zdolnym młodym człowieku pisały już portale i prasa, ale warto o tym przypomnieć, ponieważ cały czas trwa głosowanie internetowe - liczba głosów Internautów przesądzi o tym, czy firma Lego wypuści zestaw klocków do budowy Ikarusa na rynek.

Czerwony Ikarus 260.04, najjaśniejsze dziecko węgierskiej myśli technicznej, odchodzi do motoryzacyjnego lamusa, a ostatnie egzemplarze odjeżdżają do muzeów lub są przeznaczane na "żyletki". Autobus z klocków jest próbą zatrzymania i przypomnienia o pojeździe, który był codziennością w drodze do szkoły lub pracy poprzedniego pokolenia Polaków.

Ikarus 260.04 z klocków Lego


Pan Mateusz wykorzystał do budowy pojazdu ponad 1500 klocków. Autobus jest czerwono-biały, ma otwierane drzwi, a w środku są pasażerowie, którzy rozsiedli się na 22 miejscach siedzących. Ile jest miejsc stojących? Pewnie tak, jak to było w rzeczywistości - ile wlezie.

Autobus z klocków Lego ma 44 centymetry długości, 10 centymetrów szerokości i 12,4 centymetra wysokości. Skala - 1:25.

Głosowanie i konkurs LEGO Cuusoo ciągle trwa. Wśród zestawów Lego mamy do wyboru np. Volkswagena Garbusa i Ogórka, które od kilku sezonów można kupić w sklepach z klockami. Byłoby wspaniale, gdyby do tego grona dołączył Ikarus. Potrzeba 10 000 głosów, by firma zdecydowała się na realizację projektu.

Głosować można pod tym linkiem: http://lego.cuusoo.com/ideas/view/38877

Więcej informacji na Facebooku - kliknij tu.

A tutaj film, jak samodzielnie zbudować autobus z klocków Lego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!