ICY trip 2014 startuje już jutro!

Wakacje w krainie lodu? Taki plan na najbliższe dwa miesiące ma grupa studentów z Rzeszowa tworząca od czterech lat projekt podróżniczy wyprawybusem.pl. Wśród nich znalazlo się sporo kobiet. Motocaina objęła patronatem medialnym tę wyprawę.

O studentkach biorących udział w wyprawie pisałyśmy więcej tu.

Celem ich tegorocznej podróży jest Islandia, którą od stałego lądu dzieli w linii prostej ponad 1800 kilometrów! Sama przeprawa promowa na wyspę zajmie im więc aż dwa dni, ale jest to jedyny sposób, aby przetransportować tam ich pojazd: 26-letniego VW T3 Caravelle.

ICY trip 2014
fot. wyprawybusem.pl

Start wyprawy „ICYtrip2014” już jutro więc młodzi podróżnicy dopinają właśnie ostatnie sprawy – kończą remonty busa, robią niezbędne zakupy, upychają do swoich bagaży czapki, szaliki, ciepłe swetry i rękawiczki, bo przewidywana temperatura w ciągu dnia to max. 15oC.

Nieodłącznym elementem wyposażenia są również kąpielówki, gdyż w kraju ognia i lodu kąpiele w basenach termalnych to najlepszy sposób na odprężenie po intensywnym dniu. A ich podróż z pewnością będzie intensywna! Podczas miesięcznej wyprawy będą mieli okazję m.in. zwiedzić tradycyjną, porośniętą mchem islandzką farmę, zobaczyć najpiękniejsze wodospady wyspy, wdrapać się na szczyt wulkanu, odwiedzić pola zastygłej lawy i jeden z największych kraterów na świecie.

Chcą wybrać się również na wycieczkę w poszukiwaniu uroczych maskonurów, wypocząć trochę na czerwonych plażach oraz wspiąć się na zapierające dech w piersiach klify Fiordów Zachodnich. W planach mają także przekroczenie kładki leżącej na styku płyt tektonicznych, tym samym symbolicznie stawiając swoją stopę na kontynencie amerykańskim. Trasa podróży obejmuje również  stolicę wyspy – Reykjavik oraz małe, urocze islandzkie miasteczka. Gwoździem programu będzie rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. W drodze powrotnej do Polski czeka ich tygodniowy postój na Wyspach Owczych, które planują zwiedzić nie tylko z ziemi, ale i powietrza – przelatując nad nimi helikopterem.

ICY trip 2014
fot. wyprawybusem.pl

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem podróży zapraszamy na fanpage projektu www.facebook.com/wyprawybusempl, gdzie w miarę możliwości będą pojawiać się relacje z wyprawy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze