ICY trip 2014 startuje już jutro!

Wakacje w krainie lodu? Taki plan na najbliższe dwa miesiące ma grupa studentów z Rzeszowa tworząca od czterech lat projekt podróżniczy wyprawybusem.pl. Wśród nich znalazlo się sporo kobiet. Motocaina objęła patronatem medialnym tę wyprawę.

O studentkach biorących udział w wyprawie pisałyśmy więcej tu.

Celem ich tegorocznej podróży jest Islandia, którą od stałego lądu dzieli w linii prostej ponad 1800 kilometrów! Sama przeprawa promowa na wyspę zajmie im więc aż dwa dni, ale jest to jedyny sposób, aby przetransportować tam ich pojazd: 26-letniego VW T3 Caravelle.

ICY trip 2014

fot. wyprawybusem.pl

Start wyprawy „ICYtrip2014” już jutro więc młodzi podróżnicy dopinają właśnie ostatnie sprawy – kończą remonty busa, robią niezbędne zakupy, upychają do swoich bagaży czapki, szaliki, ciepłe swetry i rękawiczki, bo przewidywana temperatura w ciągu dnia to max. 15oC.

Nieodłącznym elementem wyposażenia są również kąpielówki, gdyż w kraju ognia i lodu kąpiele w basenach termalnych to najlepszy sposób na odprężenie po intensywnym dniu. A ich podróż z pewnością będzie intensywna! Podczas miesięcznej wyprawy będą mieli okazję m.in. zwiedzić tradycyjną, porośniętą mchem islandzką farmę, zobaczyć najpiękniejsze wodospady wyspy, wdrapać się na szczyt wulkanu, odwiedzić pola zastygłej lawy i jeden z największych kraterów na świecie.

Chcą wybrać się również na wycieczkę w poszukiwaniu uroczych maskonurów, wypocząć trochę na czerwonych plażach oraz wspiąć się na zapierające dech w piersiach klify Fiordów Zachodnich. W planach mają także przekroczenie kładki leżącej na styku płyt tektonicznych, tym samym symbolicznie stawiając swoją stopę na kontynencie amerykańskim. Trasa podróży obejmuje również  stolicę wyspy – Reykjavik oraz małe, urocze islandzkie miasteczka. Gwoździem programu będzie rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. W drodze powrotnej do Polski czeka ich tygodniowy postój na Wyspach Owczych, które planują zwiedzić nie tylko z ziemi, ale i powietrza – przelatując nad nimi helikopterem.

ICY trip 2014

fot. wyprawybusem.pl

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem podróży zapraszamy na fanpage projektu www.facebook.com/wyprawybusempl, gdzie w miarę możliwości będą pojawiać się relacje z wyprawy.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.