Karolina Chojnacka

Hyundai tworzy ubrania ze złomowanych samochodów. Re:Style 2021 daje im drugie życie

Chociaż większość materiałów obecnych w samochodach, takich jak żelazo i metal, jest obecnie poddawana recyklingowi, to w ramach procesu złomowania pojazdów, nadal istnieją materiały, takie jak skóra, szkło i poduszki powietrzne, które trafiają na wysypisko śmieci. Hyundai właśnie daje im drugie życie.

Hyundai ogłasza wprowadzenie Re: Style 2021, kreatywnego podejścia do zrównoważonej mody, polegającego na upcyklingu odpadków powstałych w procesie produkcji i złomowania samochodów na przyjazne środowisku, designerskie produkty.

Hyundai Re:Style 2021
Hyundai Re:Style 2021, fot. materiały prasowe / Hyundai

Kolekcja Re:Style 2021 powstała we współpracy z L’Eclaireur i BoontheShop. Tych przyszłościowo myślących partnerów wybrano, ponieważ podzielają wizję marki Hyundai dotyczącą znalezienia bardziej zrównoważonych i ekologicznych sposobów tworzenia produktów.

W kolekcji Re:Style wykorzystano pozostałości po produkcji samochodów, takie jak poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa. Ponadto zastosowano również przyjazne dla środowiska materiały, które możemy zobaczyć również we wnętrzu Hyundaia Ioniq 5, takie jak Bio PET i włókna z recyklingu. Kolekcja obejmuje między innymi dresy, bluzy z kapturem, krótkie spodenki oraz długie spodnie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze