Karolina Chojnacka

Hyundai i ubrania ze złomowanych samochodów – poznajcie kolekcję Re: Style 2020

Hyundai ogłasza wprowadzenie Re: Style 2020, kreatywnego podejścia do zrównoważonej mody, polegającego na upcyklingu odpadków powstałych w procesie produkcji i złomowania samochodów na przyjazne środowisku, designerskie produkty.

Chociaż większość materiałów obecnych w samochodach, takich jak żelazo i metal, jest obecnie poddawana recyklingowi, to w ramach procesu złomowania pojazdów, nadal istnieją materiały, takie jak skóra, szkło i poduszki powietrzne, które trafiają na wysypisko śmieci. Hyundai właśnie daje im drugie życie.

Kolekcja Re: Style 2020 została stworzona we współpracy z renomowanymi  markami z branży fashion – Alighieri, E.L.V. DENIM, Public School, pushBUTTON, Richard Quinn i Rosie Assoulin. Tych przyszłościowo myślących partnerów wybrano, ponieważ podzielają wizję marki Hyundai dotyczącą znalezienia bardziej zrównoważonych i ekologicznych sposobów tworzenia produktów.

Kolekcja Re: Style 2020 obejmuje biżuterię, kombinezony, kamizelki, torby i różne inne ubrania wykonane z odpadków powstałych w trakcie produkcji samochodów i procesu  ich złomowania.

Przeczytaj też: Stylowe ubrania inspirowane wyścigowymi latami 70.

Sprzedaż kolekcji rozpocznie się 13 października w londyńskim sklepie Selfridges i sklepie internetowym Selfridges. Ze sprzedaży pozyskane zostaną fundusze dla Instytutu Pozytywnej Mody Wielkiej Brytanii.

Wonhong Cho, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. globalnego marketingu firmy Hyundai, powiedział:

W Hyundai rozumiemy, że etyczna konsumpcja i troska o środowisko są coraz ważniejszymi kwestiami dla naszych klientów, szczególnie w świecie po COVID-19. Poprzez Re: Style 2020 chcemy zaoferować inny sposób, w jaki Hyundai może pomóc klientom cieszyć się zrównoważonym stylem życia, do którego dążą.

Pokazując, że odpadki  można przekształcić w wartościowe produkty, Hyundai zachęca innych do postrzegania odpadów jako materiału twórczego i do wspólnej pracy nad odpowiedzialną środowiskowo i efektywną ekonomicznie przyszłością.

Hyundai Re: Style 2020

Przeczytaj też: Luksusowe, jedwabne maseczki w motoryzacyjnym stylu. Cena robi wrażenie!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze