Karolina Chojnacka

Hyundai Soapbox zaprezentowany! Znamy pierwsze szczegóły tego nietypowego projektu

Hyundai zaprezentował zwiastun pojazdu „mydelniczki”, który już wkrótce będzie dostępny w Europie. Hyundai Soapbox charakteryzuje się klinowatą sylwetką, kanciastymi liniami nadwozia i wąskim rozstawem kół, co nadaje mu dynamicznego wyglądu znanego z konceptu 45.

Hyundai ujawnił pierwsze szczegóły nowego projektu pochodzącego z europejskiego centrum projektowego, Hyundai Design Center Europe. Na opublikowanym zdjęciu można zobaczyć tylko kształt i kolor pojazdu mydelniczki na ciemnym tle.

Pojazd ma delikatnie opadającą sylwetkę pod kątem 45 stopni. Odsłonięte koła i nisko położona rama nadają mu dynamicznego charakteru. Długie, proste linie rozciągające się pod kątem w poprzek karoserii stanowią wyraźne nawiązanie do samochodu koncepcyjnego 45. Soapbox został pomalowany na żółto, a na boku widoczne jest logo Hyundai.

Przeczytaj też: Test Hyundai i30 – koreański hit?

„Mydelniczka” to popularne określenie bezsilnikowego pojazdu o napędzie grawitacyjnym, którym pierwotnie dzieci ścigały się zjeżdżając ze wzniesień. Tradycyjnie były wykonywane z wyrzuconych drewnianych skrzynek na mydło, lecz dziś mają bardziej nowoczesną i wyrafinowaną budowę. Pojazdy te cieszą się sporą popularnością w Europie i Ameryce Północnej, gdzie odbywa się wiele zawodów z udziałem mydelniczek.

Więcej szczegółów na temat Soapbox, w tym plany Hyundaia, by projekt inspirowany tradycyjną mydelniczką był dostępny dla klientów w całej Europie, zostanie ujawnionych wkrótce.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze