Karolina Chojnacka

Hyundai śmierdzi brudnymi skarpetkami? Producent wyjaśnił nieprzyjemną sprawę

Hyundai rozwiązał zagadkę, dlaczego Palisade śmierdzi.

Hyundai zamknął śledztwo dotyczące narzekań niektórych właścicieli Palisade na nieprzyjemny zapach w kabinie. Obwinił o smród zagłówki i wyjaśnił, że pozbycie się go może wymagać wymiany wszystkich siedmiu z nich.

Po raz pierwszy o problemie zrobiło się głośno w sierpniu 2020 roku. Niektórzy właściciele Palisade twierdzili, że SUV śmierdział brudnymi skarpetami, inni twierdzili, że zapach przypominał im pikantną kapustę czosnkową, a kilku zdecydowało się opisać go jako „naprawdę zły”. Pewne jest to, że nikt nie powiedział, że pachnie dobrze.

Przeczytaj też: Hyundai i ubrania ze złomowanych samochodów – poznajcie kolekcję Re: Style 2020

Jak donosi Cars.com, Hyundai przeanalizował problem i ostatecznie wytropił nieprzyjemny zapach w imitacji skóry, której używa do tapicerowania zagłówków. Wyjaśnił, że za zapach odpowiada usterka w procesie produkcyjnym, ale nie podał żadnych dodatkowych informacji o tym, co poszło nie tak.

Hyundai Palisade

Pozbycie się smrodu wymaga zdjęcia tapicerki z każdego zagłówka i spryskania neutralizującymi zapach chemikaliami. Dealerzy są również instruowani, aby rozpylić roztwór na oparcie siedzenia przez otwory, w których montuje się zagłówki. Jeśli zapach zniknie, świetnie. Jeśli tak się nie stanie, klienci zostaną poproszeni o zabranie Palisade z powrotem do sprzedawcy w celu przeprowadzenia drugiej rundy dokładnego czyszczenia.

W skrajnych przypadkach dealerzy będą musieli wymienić siedem zagłówków. Hyundai powiedział, że wprowadził zmiany w procesie produkcyjnym, więc jego zagłówki powinny ponownie wydzielać zapach nowej skóry, a nie brudnych skarpetek czy kapusty.

Przeczytaj też: Hyundai Kona – elektryczny, hybrydowy, czy w pełni spalinowy? Sprawdzamy, jaki rodzaj napędu jest najlepszym wyborem

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

spray zabija smród tylko na chwilę

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze