Hyundai Kona – nowy SUV koreańskiej marki

Hyundai wyjeżdża na rynek z nowym Suvem - czy sprosta oczekiwaniom europejskiej klienteli?

Hyundai Kona ma smukłą sylwetkę o ostro zarysowanych konturach, z podwójnymi reflektorami w technologii LED. Uwagę zawraca także dwukolorowe lakierowanie dachu.

We wnętrzu, dzięki kontrastującemu przeszyciu na fotelach i kole kierownicy oraz akcentom stylistycznym wokół wylotów nawiewu, jest nieco awangardowo. Na kokpicie, po raz pierwszy w samochodzie marki Hyundai pojawia się modułowy wyświetlacz przezierny (HUD). W opcji dostępny jest radioodtwarzacz z funkcją Display Audio – kolejna nowość w samochodach Hyundai, która umożliwia, za pośrednictwem 7-calowego wyświetlacza, łączność z urządzeniami zewnętrznymi i słuchanie muzyki przy wykorzystaniu systemów Apple CarPlay oraz Android Auto. Na życzenie montowany jest system nagłośnienia firmy Krell, wyposażony w osiem głośników.

Auto jest oferowane z napędem na cztery koła, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów oraz najnowszymi jednostkami napędowymi – od silników benzynowych z turbodoładowaniem po silniki wysokoprężne najnowszej generacji.

Hyundai Kona wyposażony jest w liczne układy bezpieczeństwa czynnego, łącznie z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego wraz z funkcją wykrywania pieszych.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Od kilku miesięcy jeżdżę właśnie koreańczykiem, ale tivoli od ssangyonga. Do tego modelu przekonało mnie przede wszystkim jego solidne wykonanie. Ponad 70% konstrukcji ze stali o podwyższonej trwałości, to jest kawał dobrej roboty. W razie wypadku nie złoży mi się jak harmonijka, systemy wspomagania też ułatwiają jazdę.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze