Karolina Chojnacka

Hyundai i SK Innovation pracują nad rozwojem ekosystemu przemysłu akumulatorów EV

Hyundai Motor Group i SK Innovation postanowiły razem współpracować na rzecz rozwoju zrównoważonego ekosystemu akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV), które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości branży mobilności.

Obie strony ogłosiły swój plan współpracy w różnych obszarach biznesowych związanych z branżą akumulatorów do pojazdów elektrycznych, w tym w rozwiązaniach dotyczących sprzedaży akumulatorów, usługach zarządzania akumulatorami oraz ich ponownym użyciu i recyklingu.

Współpraca wynika ze wspólnej potrzeby firm, aby stworzyć łańcuch wartości baterii i wzmocnić przyjazność dla środowiska w działalności biznesowej obejmującej cały cykl życia baterii do pojazdów elektrycznych. Aby umożliwić współpracę, obie strony koncentrują się na wstępnym procesie zbierania i weryfikacji zestawu akumulatorów modelu e-Niro Kia Motors.

W przeciwieństwie do istniejących programów współpracy między firmami mobilnymi i firmami akumulatorowymi, które skupiały się na zasilaniu akumulatorów, współpraca Hyundai-SK ma na celu pozytywny cykl użytkowania akumulatora znany jako Battery as a Service (BaaS), który obejmuje dzierżawę lub wynajem. W rezultacie oczekuje się, że współpraca przyspieszy rozprzestrzenianie się różnorodnych systemów współpracy między przedsiębiorstwami mobilnymi i akumulatorami.

Przeczytaj też: „Electric Feels” to nowa piosenka od… Hyundaia!

Poprzez to partnerstwo obie strony dążą do:

  • wzmocnienia stabilności łańcucha dostaw baterii i stworzenia korzystnego cyklu zasobów od recyklingu do produkcji;
  • zmniejszenia emisji dwutlenku węgla;
  • zachęcania do optymalnego projektowania, który łączy pojazdy elektryczne i ponowne wykorzystanie baterii;
  • stworzenia synergii poprzez maksymalizację wartości dodanej dzięki optymalnemu projektowi baterii.

W szczególności obie firmy będą poszukiwać rozwiązań, które mogą zmaksymalizować wartość i przyjazność dla środowiska akumulatorów do pojazdów elektrycznych, w tym ponowne użycie akumulatorów, które nie są już używane w pojazdach w różnych zastosowaniach, takich jak systemy magazynowania energii (ESS); oraz recykling baterii, w ramach którego uzyskuje się ekonomicznie cenne metale, takie jak lit, nikiel i kobalt.

Oczekuje się, że te innowacje zwiększą wartość i konkurencyjność branży recyklingu baterii, która wzmocni przyszłą erę pojazdów elektrycznych.

Przeczytaj też: Nowy Hyundai Kona i całkowicie nowa Kona N Line zaprezentowane! SUV-y otrzymały szereg modernizacji i nowych funkcji

Ponadto Hyundai Motor Group i SK Innovation planują synergię infrastruktury biznesowej i możliwości swoich podmiotów zależnych obejmujących różne branże, wzmacniając w ten sposób konkurencyjność akumulatorów i rozszerzając rozwój powiązanych sektorów. Youngcho Chi, prezes i dyrektor ds. Innowacji w Hyundai Motor Group, powiedział:

Współpraca Hyundai Motor Group z SK Innovation, pierwszorzędnym dostawcą akumulatorów do naszej globalnej platformy modułowej Electric (E-GMP), która zostanie wprowadzona w 2021 roku, stanowi krytyczny pierwszy krok w maksymalizacji synergii między firmami mobilnymi i akumulatorami.

Oczekujemy, że nasza współpraca odegra niezwykle pozytywną rolę we wzmacnianiu konkurencyjności Hyundai-Kia w zakresie czystej mobilności, a także w zwiększaniu podaży ekologicznych pojazdów elektrycznych.

Dongseob Jee, prezes działu baterii SK Innovation, dodał:

Współpraca między Hyundai Motor Group, która jest liderem w popularyzacji pojazdów elektrycznych na rynku globalnym, a SK Innovation, która posiada zaawansowaną technologię w zakresie rozwoju i recyklingu akumulatorów, ma ogromne znaczenie, ponieważ połączyliśmy siły, aby współpracować na całym cyklem EV. Obie firmy stworzą płynny system współpracy w celu zbadania nowych możliwości biznesowych w całym łańcuchu wartości baterii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze